Top

Pohľadnica z Bayonne: Objavte francúzske Baskicko s Hyundai BAYON

Pohľadnica z Bayonne: Objavte francúzske Baskicko s Hyundai BAYON
  • Na sútoku riek Adour a Nive sa nachádza Bayonne, hlavné mesto francúzskeho Baskicka
  • Na vrchole gotickej katedrály a kláštora v meste sa nachádza múzeum zamerané na baskickú kultúru
  • V Bayonne sa spája francúzska a baskická kuchyňa, je tiež známe svojou čokoládou, sušenou šunkou a muštom

 

Hyundai Bayon na pohladnici z francúzskeho mesta Bayonne

Rodina crossoverov a SUV Hyundai má mnoho podobných, ale aj jedinečných čŕt. V prvom rade, každý náš model má štýlový typ karosérie, ktorý je obzvlášť populárny v Európe. Zákazníkom tiež ponúka možnosť výberu rôzneho elektrifikovaného pohonu – od mild hybridu, cez bežný hybrid, až po zo siete nabíjateľný plug-in hybrid. Všetky naše SUV modely však spája jedno spoločné: každý dostal svoje meno podľa zaujímavej cestovateľskej destinácie. Tak je tomu v prípade modelov KONA, TUCSON, SANTA FE a aj pri našej novinke z roku 2021, crossoveri BAYON.

 

Bienvenue à Bayonne

Bayonne, považované za jedno z najkrajších miest juhozápadného Francúzska, je hlavným mestom francúzskeho Baskicka. Rovnako ako sa v meste spájajú rieky Adour a Nive, aj samotné mesto je križovatkou, ktorá spája regionálne kultúry. Návštevníci to môžu cítiť na historických miestach Bayonne, v múzeách umenia, v reštauráciách na nábreží aj na rušných festivaloch pod holým nebom.

Hyundai Bayon, za ktorým sa pýši francúzske mesto Bayonne

Centrum mesta je tvorené sieťou úzkych dláždených uličiek lemovaných budovami s farebnými okenicami, kaviarňami s terasou a trhmi. Hyundai BAYON bol špeciálne navrhnutý a vyrobený pre Európu, takže tento model je vhodný práve na jazdu po úzkych cestách a v uličkách, na ktorých vyniká jeho skvelá ovládateľnosť. BAYON ako najkompaktnejší člen rodiny SUV značky Hyundai dokazuje, že SUV nemusia byť len diaľničnými obrami. Navyše, vyššia poloha sedenia v ňom umožňuje zákazníkom vidieť svet z novej perspektívy.

 

Cesta do minulosti

Pri objavovaní Bayonne návštevníci narazia na stopy bohatej minulosti mesta. Hradby, ktoré slúžili ako strategická pevnosť už od stredoveku, možno na okraji starého mesta stále nájsť.

Mestský crossover Hyundai Bayon v uličkách Bayonne

Tak ako bolo mesto kedysi dobre chránené, aj Hyundai BAYON dbá na bezpečnosť. Tento rodinný crossover ponúka rozsiahly zoznam bezpečnostných prvkov SmartSense, vrátane niekoľkých, ktoré umožňujú poloautonómnu jazdu. Asistent sledovania jazdného pruhu (LFA) udržuje vozidlo v strede svojho jazdného pruhu, zatiaľ čo asistent predchádzania zrážke vpredu (FCA) používa brzdy, aby zabránil kolízii. BAYON je jediné auto vo svojom segmente s inteligentným tempomatom založeným na navigácii (NSCC), ktorý prispôsobuje rýchlosť jazdy obmedzeniam na diaľnici.

V centre mesta si návštevníci môžu odfotiť nádhernú katedrálu Sainte-Marie de Bayonne, ktorá bola vystavaná v gotickom štýle. Bola postavená v 13. a 14. storočí a susedí s Cloitre de la Cathédrale Sainte-Marie, jedným z najväčších kláštorov vo Francúzsku.

Štýl vozidla BAYON je definovaný ako Sensuous Sportiness. Ide o dizajnovú identitu Hyundai, ktorá harmonizuje architektúru, proporcie, štýl a technológiu. Svieži a moderný dizajn BAYON je prešpikovaný trojuholníkovými prvkami a prvkami v tvare šípu. Jeho nečakané proporcie a výrazné grafické prvky ho odlišujú od iných súrodencov z SUV rodiny Hyundai.

 

Dobrú chuť

Niektorí považujú Bayonne za hlavné mesto francúzskej gastronómie a baskickej kuchyne. Mesto má dlhú históriu vo výrobe čokolády a je domovom mnohých najlepších čokolád v krajine. Región je známy aj svojou sušenou šunkou, ktorá je miestnym známa ako jambon de Bayonne. Návštevníci mesta si môžu objednať prehliadku soľných vaní a sušiarní.

Medzi niekoľko tradičných miestnych jedál patrí axoa de veau (mleté ​​teľacie mäso), piperade (miešané vajcia s paprikou) a omeleta à la morue (omeleta zo slanej tresky). Pri večeri môžu návštevníci popíjať baskický mušt a vychutnávať si výhľad rieku.

BAYON môže byť pre zákazníkov aj užitočným turistickým poradcom! Vďaka technológiám Bluelink® a Hyundai LIVE Services poskytuje vozidlo aktualizovanú databázu POI (bodov záujmu) a zobrazuje používateľom zaujímavé miesta v okolí. Zákazníci tak získajú aj podrobné informácie o reštauráciách, ich otváracích hodinách či type kuchyne.

 

Od oceánu po hory

Ak si chcú cestovatelia oddýchnuť od mestského života, čas môžu tráviť aj v miestnej prírode. Bayonne sa nachádza v blízkosti úpätia Pyrenejí. Aj keď najvyššie vrcholy pyrenejského predhoria nie sú také vysoké ako v hlavnom masíve, niektoré vrcholy dosahujú výšku až 2 600 metrov.

Hyundai Bayon na kľukatých cestách v blízkosti úpätia Pyrenejí

Rovnako ako na výlet do mesta, aj BAYON je vhodný na exteriérové aktivity. Tento všestranný a praktický model kombinuje kompaktnú veľkosť s veľkorysým batožinovým priestorom s objemom až 411 litrov. Pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti ocenia aj pasažieri na zadných sedadlách dostatok priestoru na nohy a komfortnú jazdu.

Bayonne predstavuje srdce francúzskeho Baskicka. Mesto, ktoré ponúka prístup k oceánu a horám, ako aj jedlo, umenie a architektúru v súlade s miestnou tradíciou, ponúka návštevníkom kultúrne obohacujúci pobyt. A ak by ste chceli do Bayonne vyraziť napríklad s novým Hyundai BAYON, viac informácie o aute nájdete tu.

Nie je možné pridávať komentáre.