Top

Pohľadnica zo Santa Fe: Hyundai SANTA FE putuje americkým juhozápadom

Pohľadnica zo Santa Fe: Hyundai SANTA FE putuje americkým juhozápadom
  • Santa Fe, mesto s bohatou históriou a osobitým štýlom, je skrytým klenotom na juhozápade Spojených štátov
  • Je hlavným mestom štátu Nové Mexiko a vyniká svojou živou kultúrou v umení a jedinečným terénom
  • Napriek drsnej krajine ponúka Nové Mexiko veľa možností na zábavu pre celú rodinu
  • SUV Hyundai SANTA FE, ktoré ponúka veľkú porciu pohodlia a priestrannosti, je skvelým spoločníkom aj na tejto dobrodružnej ceste americkým juhozápadom

Aj keď SUV vozidlá Hyundai majú viaceré podobné črty, napríklad športový dizajn a elektrifikované pohonné jednotky, každý model dostal svoje jedinečné meno podľa niektorej zo zaujímavých cestovateľských destinácií. A najväčšie SUV, ktoré máme na Slovensku v ponuke, Hyundai SANTA FE, nie je výnimkou!

 

Vitajte na divokom západe

Hlavné mesto amerického štátu Nové Mexiko, Santa Fe, má dlhú a slávnu históriu. Napriek tomu, že v ňom žije len okolo 84-tisíc obyvateľov, je považované za umelecké a kultúrne centrum regiónu. Vďaka umeleckej komunite, ktorá v meste pôsobí už niekoľko generácií, hostí Santa Fe jednu z najprestížnejších svetových umeleckých komunít. Pôsobili či pôsobia v ňom viacerí medzinárodne uznávaní umelci, v minulosti to bola napríklad maliarka Georgia O’Keeffe, ktorá je označovaná za „matku amerického modernizmu“.

Naše najväčšie SUV navštívilo mesto Santa Fe v USA.

Bohatá zmes medzinárodných, španielskych a indiánskych vplyvov a jedinečná hĺbka a rozmanitosť kultúrneho dedičstva robí zo Santa Fe cestovateľskú destináciu, ktorú sa oplatí zažiť. Na druhej strane charakteristický štýl a dedičstvo robia z SUV ikony Hyundai SANTA FE skvelého reprezentanta mesta, s ktorým zdieľa svoje meno.

 

Dve histórie, jedno meno

Santa Fe, založené v roku 1610, je jedným z najstarších miest Spojených štátov. Historické centrum mesta, popretkávané krivoľakými uličkami, ponúka viacero turistických atrakcií. Jedným z príkladov je španielsky koloniálny misijný kostol, kaplnka San Miguel. Najstarší kostol v Amerike, postavený v 17. storočí, vystavuje zreštaurované maľby a iné umelecké diela. Ďalším príkladom je Palác guvernérov, ktorý je najstaršou nepretržite obývanou verejnou budovou v krajine.

Rovnako ako toto preslávené mesto, aj naše vozidlo má pomerne dlhú históriu. SANTA FE, ktoré bolo prvýkrát predstavené európskemu publiku v roku 2001, je najdlhšie vyrábaným SUV spoločnosti Hyundai. Aktuálne vo svojej štvrtej generácii zaznamenalo od svojho prvého uvedenia na trh mnohé vylepšenia. Okrem radu inovatívnych technológií a bezpečnostných prvkov sa nové SANTA FE môže pochváliť nielen odvážnym a výrazným novým dizajnom, ale po prvýkrát aj možnosťami hybridného a plug-in hybridného pohonu.

 

Robustné, no zároveň rafinované

Mesto Santa Fe je charakteristické svojou odolnosťou. Leží na úpätí pohoria Sangre de Cristo a je kultúrnym centrom, ktoré sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške tesne nad 2000 metrov. Drsná krajina je posiata nízko položenými hlinenými budovami, ktoré si zachovávajú spojenie so svojimi koreňmi. Štýl Pueblo Revival, ktorý čerpá inšpiráciu z tradičnej architektúry puebla a španielskej misijnej architektúry, sa vyznačuje jednoduchosťou, odolnosťou a jemnou krásou.

Hyundai SANTA FE v meste s rovnakým názvom.

Rovnako ako jeho menovec, aj náš SUV model SANTA FE kráča v tejto línii. Odvážny, ale prepracovaný štýl, technológia pohonu všetkých kolies (AWD) a DNA pravého SUV sa spojili, aby autu dodali jeho charakteristickú robustnú sofistikovanosť. Vďaka zachovaniu dobrodružného outdoorového ducha svojich predchodcov sa SANTA FE cíti v drsnom prostredí Santa Fe ako doma. Pobyt vonku je jednoducho súčasťou jeho každodenného života.

 

Vyrazenie do terénu

Na rozdiel od mnohých mylných predstáv majú obyvatelia a návštevníci Santa Fe možnosť zažívať všetky štyri ročné obdobia. Počas obdobia sucha sa kanály na dažďovú vodu v Santa Fe premenia na nádherné chodníky, ktoré tak len rozširujú sieť ďalších ciest a cestičiek pre peších turistov a horských cyklistov. Vrcholy hôr a turistické chodníky sa v zime menia na lyžiarske strediská a raj sánkarov. V takejto meniacej sa klíme, v ktorej sa mení aj krajina, je dôležité mať auto, ktoré zvládne každý terén bez zaváhania.

Jazdné vlastnosti SANTA FE to vodičom umožňujú. Technológia HTRAC – kombinácia slov „Hyundai“ a „trakcia“ – vylepšuje pokročilý systém pohonu všetkých kolies SANTA FE s agilným ovládaním a vylepšenou aplikáciou krútiaceho momentu v závislosti od priľnavosti kolies a rýchlosti vozidla.

SUV Hyundai SANTA FE na úpätí pohoria Sangre de Cristo.

Stredová konzola SANTA FE je vybavená voličom režimu terénu na pohodlné prepínanie medzi rôznymi jazdnými režimami, čím sa optimalizuje jazdný výkon a nastavenia HTRAC pre rôzne situácie. Vďaka tejto funkcii môžu vodiči zdolávať piesok, sneh a blato bez obáv. Ideálne pre akékoľvek podmienky nielen v meste amerického juhozápadu!

 

Zábava a bezpečie pre rodiny

Okrem toho, že Santa Fe je atraktívnym mestom pre tých, ktorí sa zaujímajú o outdoorové aktivity, umenie a históriu, je tiež skvelou dovolenkovou destináciou pre rodiny. Je považované za mesto zábavné, bezpečné a vhodné pre rodiny. Napríklad detské múzeum v Santa Fe ponúka skvelé zábavné a vzdelávacie zážitky pre deti.

Hoci boli SUV dizajnovo určené primárne na outdoorové dobrodružstvá a náročnejší terén, v súčasnosti žiaria aj ako ideálne rodinné autá na bežné a dlhé cesty. Aktuálna generácia SANTA FE dostala vylepšenú platformu. So sklopenými zadnými sedadlami ponúka päťmiestny model až 634 litrov batožinového priestoru, čo predstavuje nárast o deväť litrov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Sedemmiestna verzia zaznamenala v tomto smere zlepšenie o 24 litrov a teraz ponúka slušných 571 litrov batožinového priestoru.

Vďaka špičkovému bezpečnostnému balíku a technológiám aktívnej bezpečnosti a asistencie pri jazde Hyundai Smart Sense, ako sú Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) a Asistent na bezpečné opustenie vozidla (SEA), si vodiči môžu byť istí, že ten najdôležitejší náklad – ich deti – sú veľmi dobre chránené.

 

SANTA FE je tu pre vás

Mesto Santa Fe, známe pre svoj jedinečný štýl, krajinu a kultúru, je zaujímavou dovolenkovou destináciou pre dobrodružných cestovateľov. Či už ide o vášnivých turistov, fanúšikov architektúry, milovníkov umenia alebo rodiny, hlavné mesto Nového Mexika vyniká ako maják amerického juhozápadu. Vďaka robustnej sofistikovanosti, odvážnemu štýlu a špičkovému bezpečnostnému balíku vozidlo Hyundai SANTA FE hrdo a výstižne nesie odkaz svojho menovca.

Prečítajte si viac informácií o našom SUV SANTA FE.

Nie je možné pridávať komentáre.