Top

Hyundai Motorsport predstavil posádky pre šampionát WRC 2023

Hyundai Motorsport predstavil posádky pre šampionát WRC 2023
  • Hyundai Motorsport v sezóne 2023 FIA World Rally Championship (WRC) bojovať so štyrmi posádkami a tromi vozidlami Hyundai i20 N Rally1
  • Za volant sa posadia Thierry Neuville, Esapekka Lappi, Dani Sordo a Craig Breen
  • Neuville a Lappi budú sa predstavia na všetkých podujatiach sezóny, o tretie auto sa podelia jazdci Dani Sordo a Craig Breen.

Tím Hyundai Motorsport odhalil, že na Majstrovstvách sveta FIA v rely v roku 2023 (WRC) sa v jeho farbách predstavia štyri posádky s tromi vozidlami.

K Thierrymu Neuvillemu pribudne fínsky jazdec Esapekka Lappi. Lappi je víťaz Fínskej rely z roku 2017, ktorý sa v roku 2022 trikrát postavil na stupne víťazov, keď skončil tretí na snehu vo Švédsku, na štrku vo Fínsku a na asfalte v Ypres.

O tretí Hyundai i20 N Rally1 sa podelia skúsený Španiel Dani Sordo a Ír Craig Breen. Sordo pôsobí v Hyundai Motorsport od úvodnej sezóny Hyundai Motorsport vo WRC a zohral dôležitú úlohu pri jej raste a rozvoji. Breen už za tím jazdil v rokoch 2019-2021 a získal štyri pódiové umiestnenia.

Hyundai WRC Team 2023

Prezident Hyundai Motorsport Sean Kim povedal: „Pre sezónu WRC 2023 boli skúsenosti prioritou číslo jedna. S Thierrym, Esapekkom, Danim a Craigom máme silnú kombináciu jazdcov. (…) Budúci rok budeme čeliť novej konkurencii. Očakávame, že skúsenosti a talent našich posádok nám pomôžu podávať výkony na najvyššej úrovni na všetkých podujatiach.“

Sezóna vo WRC 2023 bude pre tím Hyundai Motorsport už jubilejnou desiatou. Viac informácií o Hyundai Motorsport nájdete na https://motorsport.hyundai.com/.

 

Nie je možné pridávať komentáre.