Top

Ako si naplánovať rodinný výlet s Hyundai SANTA FE

Ako si naplánovať rodinný výlet s Hyundai SANTA FE
  • Všestranný Hyundai SANTA FE je perfektným SUV na krátke výlety aj dlhšie cesty na dovolenku.
  • Cestujúci majú k dispozícii dostatok priestoru, pohodlia, poteší aj veľkorysý batožinový priestor.
  • Pasažieri sú vždy chránení vďaka skvelej ovládateľnosti vozidla a množstvu pokročilých bezpečnostných prvkov.

 

Cesta pred vami, spev v aute, hranie obľúbených hier na príjemné vyplnenie času. Cesta autom na dovolenku má svoje obrovské čaro: či už ide o krátky výlet do Zoo alebo na chatu, alebo o dlhú cestu do Chorvátska, Talianska či inej vzdialenej destinácie. Hoci plánovanie takéhoto výletu môže byť výzvou, ak sa zameriate na zopár najdôležitejších vecí, zážitok bude ešte príjemnejší. S množstvom funkcií, ktoré umožňujú vodičom a cestujúcim vychutnať si cestu rovnako ako samotný cieľ, je Hyundai SANTA FE dokonalým SUV pre rodinný výlet. Koniec koncov, ako auto navrhnuté pre rodiny s deťmi všetkých vekových kategórií výborne spája pohodlie a priestor s množstvom pokročilých technológií, ktoré zaručujú zábavu na krátkych aj dlhých cestách.

 

Premýšľajte pred balením na cestu

Mnoho dovolenkárov si necháva balenie na poslednú chvíľu, kým iní do kufrov pobalia takmer celý šatník. Preto je dôležité plánovať aktivity s dostatočným predstihom. To znamená poriadne čižmy na veľkú túru, pršiplášte, ktoré ochránia pred nečakanými vrtochmi počasia, a slušný odev na stolovanie v kvalitnej reštaurácii.

SANTA FE s batožinovým priestorom s objemom až 634 litrov zaručuje, že cestujúci si môžu byť istí, že nič podstatné nemusí zostať doma. Tento objemný vnútorný priestor pojme množstvo batožiny a poskytuje dostatok miesta na stany, spacie vaky, aj domáceho miláčika.

SANTA FE si veľmi rozumie aj s pohodlím. Vďaka intuitívnemu a ergonomickému dizajnu interiéru sú stredová konzola a informačno-zábavný systém ľahko dostupné pre vodiča aj pre spolujazdca.

Rozmerná platforma modelu SANTA FE uľahčuje cestujúcim nasadanie aj vystupovanie a vytvára im veľa možností na oddych: pasažieri vzadu majú v druhom a v prípade 7-miestnej verzie aj v treťom rade viac miesta na natiahnutie nôh. Toto uvoľnené prostredie je optimálne na hranie rodinných hier v aute. Práve tie sú dôležitou súčasťou akejkoľvek dlhej cesty autom.

hyundai santa fe rodinny vylet jazda

Zábava v aute

Ak cestujúcim dôjdu nápady na hry, odpoveďou je najčastejšie hudba. Dobrý mix pesničiek je nevyhnutnosťou pre každý výlet. Všestranný 10,25-palcový informačný a zábavný systém SANTA FE podporuje pre bezproblémový zážitok z počúvania aj technológie Apple CarPlay a Android Auto. To umožňuje cestujúcim jednoduchý prístup k obľúbeným rozhlasovým staniciam alebo zoznamom skladieb. Zážitok z jazdy umocňuje aj plnohodnotný Head-Up Display (HUD). Vodiči sa vďaka nemu môžu sústrediť na cestu a zároveň zaistí, že dostanú všetky informácie bez zbytočného rozptyľovania.

Cestujúci sa vďaka vstavanému bezdrôtovému indukčnému nabíjaniu nemusia obávať, že sa im počas cesty v SANTA FE vybije batéria v mobilných telefónoch. Integrovaná výstraha v združenom prístroji zasa upozorňuje vodičov pred opustením vozidla, takže vzadu nič a najmä nikto nezostane.

 hyundai santa fe rodinny vylet zábava

Je dôležité venovať pozornosť trase

So sofistikovaným navigačným systémom a aplikáciami v našich vozidlách je v modernej dobe skutočnou výzvou stratiť sa. Preto máte priestor venovať sa naplánovaniu čo najefektívnejšej trasy. SANTA FE to vodičom uľahčuje vďaka najnovšej technológii Hyundai Bluelink, čiže prepojenia mobilných telefónov s automobilom.

Bluelink pomocou Connected Routing okrem iného pomáha vyhýbať sa oblastiam s vysokou premávkou a dopravnými zápchami. Táto funkcia ich dokáže informovať o najaktuálnejších dopravných a cestných podmienkach. Návštevníci nového mesta môžu využiť aj rozsiahlu databázu bodov záujmu Bluelink, ktorá po jedinom stlačení tlačidla poskytuje informácie o miestnych reštauráciách, parkovacích miestach alebo čerpacích staniciach s aktuálnymi cenami.

Dokonca aj po zaparkovaní poskytuje SANTA FE funkciu Last Mile Navigation – alebo po slovensky – navigáciu na posledný úsek cesty, ktorá pokračuje v podpore vodičov, pretože ich prostredníctvom mobilného telefónu bez problémov privedie priamo až do konečného cieľa cesty.

 hyundai santa fe rodinny vylet prestavka

Zábava za volantom aj pre vodiča

Výlety sú v prvom rade o zážitkoch. SANTA FE v oblasti výkonu nerobí kompromisy, preto je vhodné pre akúkoľvek rodinu. Vďaka pokročilému systému pohonu všetkých štyroch kolies Hyundai HTRAC sa zlepšuje zrýchlenie a stabilita vozidla, zatiaľ čo hybridné pohonné jednotky pomáhajú ušetriť peniaze pri tankovaní bez toho, aby niečo ubrali zo vzrušujúceho zážitku z jazdy. HTRAC aktívne upravuje rozdelenie hnacej sily na všetky štyri kolesá, čo umožňuje vodičom vybrať si medzi štyrmi jazdnými režimami a tromi terénnymi režimami, aby si v každej situácii mohli prispôsobiť výkon na mieru.

Pre tých, ktorí hľadajú možnosti na zníženie spotreby, je k dispozícii jazdný režim Eco. Ten optimalizuje výkon, aby sa znížila spotreba paliva a zlepšila účinnosť pri dlhších aj kratších cestách. Športový režim pridáva do kroku modelu SANTA FE trochu viac energie a umožňuje, aby si na svoje prišli tí, ktorí chcú športový zážitok a rodinné vozidlo v jednom. Režim Comfort ponúka to najlepšie z oboch svetov, či už sa vodič snaží nezobudiť deti na zadnom sedadle, alebo si užívať každodenné dochádzanie. Dosahuje to prispôsobením výkonu tak, aby poskytoval komfortný zážitok z jazdy bez zhoršenia spotreby. Pre vodičov, ktorí si nevedia vybrať, je k dispozícii režim Smart, ktorý automaticky prepína medzi jazdnými režimami a upravuje schémy radenia na základe jazdných vzorcov.

 hyundai santa fe rodinny vylet teren

Premeňte dovolenku na výlet v teréne

Okrem štyroch ponúkaných jazdných režimov je pre ešte väčšiu istotu model SANTA FE schopný držať krok aj s celým spektrom jazdných podmienok na ceste. Tri terénne režimy zlepšujú výkon a poskytujú dodatočnú bezpečnosť pre vodičov a rodiny – na ceste alebo v teréne.

Snežný režim Snow maximalizuje trakciu a výkon v klzkých podmienkach a zaisťuje, že SANTA FE sa nešmýka. S pieskovým režimom Sand je model SANTA FE pripravený aj na rodinné výlety na pláž, pretože zvláda aj terén s vyšším odporom. Problémy mu nerobia ani blatisté podmienky, a to vďaka terénnemu režimu Mud, ktorý prispôsobuje výkon vysokej odolnosti na šmykľavých povrchoch.

 

Bezpečnosť je na prvom mieste

Zatiaľ čo SANTA FE sľubuje zábavu na cestách, je dôležité, aby si vodiči nezabudli naplánovať prestávky aspoň každé dve hodiny. A ak zabudnú, Systém na sledovanie únavy vodiča (DAW) im to pripomenie. Toto je jedna z mnohých funkcií jeho komplexného pokročilého bezpečnostného balíka, na čele ktorého stojí technológia Hyundai SmartSense, ktorá predstavuje najlepšiu technológiu vo svojej triede a do automobilového priemyslu prináša nové funkcie.

Systém na automatické sledovanie jazdného pruhu (LFA) využíva kameru na sledovanie značenia jazdných pruhov a bezpečné udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, zatiaľ čo Asistent na jazdu na diaľnici (HDA 1.5), ktorý kombinuje LFA s technológiou Adaptívneho tempomatu s funkciou auto stop a štart a s podporou navigácie, zvyšuje bezpečnosť na diaľnici a dlhé cesty sú vďaka tomu príjemnejšie. Rodinám, ktoré cestujú s prívesmi, zjednodušuje ťahanie vďaka integrovanému pohľadu na príves a dynamickým navádzacím čiaram pre cúvaciu kameru.

Asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní (PCA) v modeli SANTA FE využíva cúvaciu kameru v kombinácii s ultrazvukovými snímačmi na detekciu objektov za vozidlom pri cúvaní nízkou rýchlosťou. PCA potom vydá varovanie a v prípade potreby automaticky aktivuje brzdy. Vďaka tejto funkcii môžu vodiči bezpečne cúvať z parkovacieho miesta aj s plne naloženým batožinovým priestorom.

A napokon Upozornenie na prítomnosť̌ cestujúcich na zadných sedadlách so senzorom pohybu (ROA) pripomína vodičom pred opustením a uzamknutím vozidla cestujúcich vzadu, čím zaistí, že deti a domáce zvieratá nezostanú vo vozidle nepovšimnuté. Okrem toho systém Asistent na bezpečné opustenie vozidla (SEA) chráni cestujúcich tým, že ich upozorní a zamkne dvere v prípade, ak sa pokúsia vystúpiť z vozidla do okolo idúcej premávky. Tým ich chráni pred nebezpečenstvom aj v podmienkach nízkej viditeľnosti.

 hyundai santa fe rodinny vylet chata

Vodiči majú ešte viac možností pohonu

S výberom medzi tromi pohonnými jednotkami sa vodiči nemusia obávať obetovania nízkej spotreby v prospech výkonu pri dlhých cestách. Hybridné a plug-in hybridné verzie ponúkajú šetrným vodičom úľavu pri tankovaní, pričom stále ponúkajú dostatočne vysoký výkon 170 kW (230 k) a 195 kW (265 k).

Plug-in hybridná verzia modelu SANTA FE prichádza s 1,6-litrovým motorom T-GDi Smartstream spojeným s elektromotorom s výkonom 66,9 kW a s 13,8 kWh lítium-iónovou polymérovou batériou. Táto výkonná konfigurácia ponúka vodičom nielen vzrušujúci zážitok z jazdy, ale zároveň aj znižuje spotrebu paliva a emisie. Pri bežnom a správnom používaní spotrebuje SANTA FE Plug-in Hybrid iba 1,6 l/100 km (WLTP, vážená kombinovaná spotreba). Vynikajúca účinnosť hnacieho ústrojenstva sa spája s výkonom, čo umožňuje vodičom, ktorí potrebujú rýchlosť, zrýchliť z 0 na 100 km/h za 8,8 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 187 km/h.

SANTA FE je k dispozícii aj s novým 2,2-litrovým naftovým motorom Smartstream. Nový ľahký hliníkový blok motora dopĺňa najmodernejšia 8-stupňová dvojspojková prevodovka so spojkami v olejovom kúpeli, ktorá ponúka zvýšenú obratnosť a krútiaci moment a podporuje úspornú jazdu.

Tak ako, vydáte sa na najbližšiu dovolenku s rodinným SANTA FE aj vy?

Nie je možné pridávať komentáre.