Top

Top slovenskí novinári: Naj autá od Hyundai v roku 2023 a na aké sa tešia?

Top slovenskí novinári: Naj autá od Hyundai v roku 2023 a na aké sa tešia?

Končí sa rok 2023 a to je ideálny čas na rekapituláciu. Oslovili sme preto popredných slovenských motoristických a technologických novinárov, aby nám odpovedali na dve na prvý pohľad jednoduché otázky:

  1. Ktorý nový model od Hyundai vás v r. 2023 zaujala najviac a prečo?

  2. Na akú z noviniek Hyundai, ktoré prídu v roku 2024, sa najviac tešíte?

 

Tú sú ich odpovede.

Michal KARPAT, Autožurnál

2023: Z tohtoročných modelov ma najviac zaujal IONIQ 6. Pre svoju efektivitu a hlavne je to prelomový elektromobil tejto cenovej a veľkostnej kategórie v diaľničnom cestovaní.

2024: V roku 2024 som rozhodne najviac zvedavý na IONIQ 5 N – ako Hyundai odladil svoje prvé elektrické N-ko a kam ho posunul v porovnaní s Kia EV6 GT. A tiež sa veľmi teším na jazdy a testy nového SANTA FE.

 

Ondrej MACKO, Touch IT

2023: KONA Electric a jej celková úžitková hodnota vzhľadom na to, aké autá sa na Slovensku najviac predávajú.

2024: Hyundai SANTA FE s digitálnym kľúčom cez UWB.

 

Rastislav BUJNA, Autográtis

2023: STARIA. MPV neporovnateľné s jediným v minulosti sa na ňu ponášajúcim modelom H1. Vyššiu spotrebu sme čakali, ale zase zaujala dobrá cena.

2024: Nové SANTA FE. Odvaha, inovácia, super dizajn.

 

Peter VARGA, Auto magazín

2023: Za mňa bola topka roku 2023 celkom jednoznačne rozlúčkový i30 N Fastback. To auto milujem, je dokonalé – parádny motor, parádny podvozok… Navyše, už iba ako jediný hot-hatch, resp. hot-liftback na trhu má pekný zvuk výfuku.

2024: V roku 2024 sa teším na IONIQ 5 N. Som zvedavý na športové auto s elektrickým pohonom od Hyundai. Mám od neho veľké očakávania!

 

Marián ČABÁK, TopSpeed.sk

2023: IONIQ 6 ako dôkaz technologickej vyspelosti, aj keď je jasné, že to nebude masovo predávaný model.

2024: Teším sa na IONIQ 5 N. A som zvedavý na nové SANTA FE.

 

Ján HARGAŠ, PodKapotou.sk

2023: Bezpochyby streamliner IONIQ 6. Je Svetovým autom roka 2023 a v prípade tohto modelu plným právom. Kvapôčkovú karosériu sme pri sériovom aute nevideli koľko rokov? Desiatky. Nikto si na niečo také netrúfol a obávam sa, že si ani nespomenul. I keď bola inšpirácia dizajnéra akiste inde, ja v aute vidím to, čo prinášali vo svojej dobe modely Tatry. Konkrétne 77 či 87. Dizajn elektrickému autu pomáha rovnako ako vtedy pomáhal autu so spaľovacím motorom. Robí ho úspornejším, racionálnejším a zároveň výnimočnejším. Z tohto auta bude raz ikona.

2024: Ani tu nemusím veľmi premýšľať. Opäť je to elektromobil. IONIQ 5 N. Hyundai si pred seba postavil prekážku na prvý pohľad hodnú kapitána Ahaba. Dokáže elektromobil chytiť za srdce petrolheadov? Nepochybne ťažká úloha, no zdá sa, že IONIQ 5 N má zopár naozaj ostrých harpún.

 

Filip GARAJ, Motoring TA3

2023: V roku 2023 ma potešilo, že sa na Slovensko podarilo dotiahnuť model STARIA. Ak mám správne informácie, naši susedia z Poľska a Maďarska také šťastie nemali. Kombinácia netradičného dizajnu a tradičného pohonu – ako sa hovorí – „trafilo klinec po hlavičke“. Potvrdili to nielen novinári, ale hlavne zákazníci.

2024: Asi nielen ja som v roku 2024 veľmi zvedavý na ďalšiu modernizáciu Hyundai i30. Predsa len, je to stále jedno z najpopulárnejších áut na Slovensku. Čo konkrétne prinesie facelift, ako sa zmení ponuka motorov atď. Teším sa na test nového SANTA FE v domácich podmienkach. Zároveň sa čosi hovorí o možnom príchode elektrického miniauta, ktoré by malo vychádzať z kórejského modelu Casper. Som zvedavý, aký ponúkne pomer cena/technológie.

 

Martin ŠEBESTA, Auto Motor a Šport

2023: Zo služieb sa mi dlhodobo páči Bluelink a možnosti, ktoré ponúka v rámci modernej interakcie medzi vodičom a vozidlom. No a z modelov? Začiatkom roka to bol IONIQ 6 a neskôr STARIA. V oboch prípadoch ide o moderné interpretácie klasických automobilových segmentov. IONIQ 6 ozvláštňuje klasiku neuveriteľne príťažlivými tvarmi a STARIA oživuje segment, ktorý sa zdal byť mŕtvy. A robí to opäť príťažlivo a tak, že strháva pozornosť aj ľudí, ktorí by sa na vozidlo z tejto triedy inak nepozreli. Navyše ponúka mnoho miesta a špičkovú výbavu.

2024: Z bežných vozidiel som zvedavý na inovovaný TUCSON, najmä na zmeny v interiéri. No a k hlavným automobilovým ťahákom budúceho roka radím model IONIQ 5 N. Nielen pre jeho výkon a príťažlivý vzhľad, no predovšetkým pre množstvo technológií, ktoré posúvajú jazdu s výkonným elektromobilom na úplne novú úroveň.

 

Ďakujeme za odpovede. Prehľad všetkých modelov Hyundai nájdete v sekcii „Modely“.

Nie je možné pridávať komentáre.