Top

i20 N – Prvé dojmy slovenských novinárov

i20 N – Prvé dojmy slovenských novinárov

Do rodiny ostrých modelov Hyundai N vítame nového člena. Je ním nový i20 N!

Vybraní slovenskí motoristickí novinári mali ako jedni z prvých v strednej Európe možnosť i20 N vyskúšať. Pozvali sme ich na Slovakia Ring, aby si jazdu riadne užili. Aké sú ich prvé reakcie? V čom ich i20 N prekvapilo a aké je v porovnaní s úspešným starším bratom i30 N? Odpovede na tieto otázky a mnohé ďalšie zaujímavé postrehy nájdete vo videách a článkoch z úplne prvých testovacích jázd s i20 na Slovensku.

 

AUTOSALÓN

Som malý pretekár

Namotivovaná i20N s 1,6 T-GDi, šesťrýchlostným manuálom, výkonom 150 kW/204k štartuje na uvádzacích 23 390 €. Aké je malé enko? Neposedné, nezbedné a návykovo zábavné.

AUTOŽURNÁL

Poctivé baby N-ko

Hyundai i20 N ide v šľapajach svojho veľkého brata i30 N. Stručne povedané, ide o baby N-ko, ktoré je rovnakou fabrikou na emócie z jazdy, len v menšom balení. Má perfektne vyladený podvozok s mimoriadne pevnou zadnou nápravou,  veľmi mohutný športový zvuk, podobne vyladený samosvorný diferenciál, úplne rovnakú kulisu radenia a šoférovať ho vás bude baviť tiež rovnako, ak nie ešte viac.

 

TOPSPEED.Sk

Veľké meno v malom balení

Úspešná divízia Hyundai N predstaví tento rok svetu hneď dva typové rady. V prvom polroku menší Hyundai i20N a v druhom príde ešte Hyundai Kona N. Dostali sme prvú príležitosť vyskúšať doslova len v pár desiatkách kilometrov model i20 N. Našťastie bolo to na tom najrýchlejšom asfalte u nás, na okruhu Slovakia Ring, takže napriek len pár hodinovému stretnutiu s autom máme viacero postrehov a zistení. Hyundai i20 N má mnohé z DNA, ktorá vytvorila superúspešný model i30 N, no zároveň je podstatne menej náročná na limite a s cenou 23 300 € pre model performance aj výrazne lacnejšia.

 

 

GARÁŽ.TV

Aký je hothatch z dielne Hyundai ?

Hyundai i20N sme vyskúšali na Slovakiaringu v plnej paráde. V  komentovanej jazde prinášame prvé pocity a pozorovania. Bude aj v „malom“ N-ku podvozok rýchlejší než motor?

 

 

AUTO MOTOR A ŠPORT

Hyundai i20 N je vrecková raketa! 

Niektoré automobilky so športovými modelmi končia, iné sa ešte len rozbiehajú. Hyundai našťastie patrí do tej druhej skupiny a chce ukázať, že po famóznom modeli i30 N dokáže nadšencom zdvihnúť tep aj menší i20 N. Javisko? Slovakia Ring.

i20 N novinári Slovakia Ring

 

AUTOGRÁTIS

Najmenšie N-ko sa na športové auto nehrá. Ono ním totiž naozaj je! 

Najnovší model radu N sa pripája k veleobľúbenému i30 N a i30 Fastback N a oslovuje automobilových nadšencov, orientovaných na výkon a bledomodrú farbu. Ale nielen to!

ROADLIFE

Poznáme slovenské ceny a máme prvé jazdné zážitky

Hyundai na to ide so svojou športovou N divíziou pekne zostra. Po facelifte aj na slovenskom trhu mimoriadne úspešného modelu i30 N a i30 N Fastback, predstavil model Kona N a v týchto dňoch sme mali možnosť získať prvé jazdné zážitky s najmenším prírastkom do N rodinky.

i20 N Slovakia Ring

 

Nie je možné pridávať komentáre.