Top

Hyundai pracuje na vývoji lunárneho prieskumného vozidla

Hyundai pracuje na vývoji lunárneho prieskumného vozidla
  • Skupina Hyundai Motor Group pracuje na vývoji modelu lunárneho prieskumného vozidla v spolupráci s poprednými kórejskými výskumnými ústavmi z leteckého a kozmického sektoru.
  • Autonómne vozidlo je vybavené rôznymi pokročilými technológiami, aby slúžilo univerzálne použiteľná platformu, ktorá zvládne rôzne zaťaženia.
  • Platforma lunárnej mobility zahŕňa solárne nabíjanie, autonómne riadenie, tepelný manažment a radiačné tienenie a môže niesť rôzne vybavenie s maximálnou hmotnosťou 70 kg.
  • Skupina očakáva dokončenie počiatočného vývoja modelu v druhej polovici roku 2024 a jej cieľom je vytvoriť rover, ktorý bude schopný plniť svoju misiu v roku 2027.

 

Skupina Hyundai Motor Group oznámila, že v spolupráci s významnými partnermi z oblasti letectva a kozmonautiky začala vyvíjať model mobilného roveru na prieskum Mesiaca.

V júli 2022 skupina podpísala viacstrannú výskumnú dohodu so šiestimi kórejskými výskumnými ústavmi v leteckom a kozmickom sektore. Jej obsahom je ustanoviť a podporovať poradný orgán, ktorého úlohou je zameriavať sa na vývoj riešenia mobility pre prieskum mesačného povrchu.

Do poradného orgánu patria Kórejský inštitút pre astronómiu a vesmírne vedy (KASI), Elektronický a telekomunikačný výskumný inštitút (ETRI), Kórejský inštitút stavebného inžinierstva a stavebnej techniky (KICT), Kórejský inštitút pre výskum letectva (KARI), Kórejský inštitút pre výskum atómovej energie (KAERI). ) a Kórejský automobilový technologický inštitút (KATECH).

Hyundai Motor Group, pod ktorý patria automobilové značky Hyundai, Kia a Genesis, očakáva, že prvú testovaciu verziu lunárneho vozidla dokončí v druhej polovici roku 2024, do prevádzky bude rover pripravený v roku 2027.

 

Skupina Hyundai Motor Group konzistentne hovorí, že jej cieľom je prispievať k rozširovaniu možností ľudskej mobility. Vytvorenie modelu lunárneho prieskumného vozidla nielenže odráža tento cieľ, ale ukazuje aj našu ambíciu dosiahnuť hmatateľné výsledky tvárou v tvár veľkým výzvam. S vývojom roveru sa posúvame za hranice pozemnej, námornej a vzdušnej mobility a expandujeme do oblasti vesmírnej mobility,“ hovorí Yong Wha Kim, výkonný viceprezident a vedúci centra plánovania a koordinácie výskumu a vývoja spoločností Hyundai Motor a Kia.

 

Pre lunárny rover skupina využíva pokročilé technológie robotiky a autonómneho riadenia spoločností Hyundai Motor Company a Kia Corporation (kamera, LiDAR), systém pohonu (motor, kolesá, odpruženie), časti nabíjania (solárny panel, batéria), ako aj robotické technológie od Hyundai Rotem.

Lunárne vozidlo bude mať funkciu tepelného manažmentu a radiačné tienenie, aby odolalo extrémnemu prostrediu mesačného povrchu. Bude tiež vybavené množstvom pokročilých technológií na výkopové práce a prieskum mesačného povrchu. Pred odoslaním roveru na Mesiac prebehne testovanie jeho výkonnosti v prostredí, ktoré je podobné povrchu Mesiaca. Cieľovou destináciou roveru je pristátie v blízkosti južného pólu Mesiaca, kde bude vykonávať rôzne vedecké úlohy.

Nie je možné pridávať komentáre.