Top

Hyundai pokračuje v ochrane morí a rozširuje spoluprácu s Healthy Seas

Hyundai pokračuje v ochrane morí a rozširuje spoluprácu s Healthy Seas
  • Celoeurópske partnerstvo spoločností Hyundai Motor s organizáciou na ochranu morí Healthy Seas pokračuje aj v roku 2022.
  • Predĺžením partnerstva Hyundai potvrdil svoj záväzok v duchu „Pokrok pre ľudstvo“ s osobitným zameraním na riešenie znečistenia morí.
  • V roku 2022 partneri zorganizujú tri veľké upratovacie a čistiace projekty, pokračovať budú aj vzdelávacie programy a aktivity a po prvý raz plánujú obe spoločnosti zrealizovať svoj projekt aj mimo Európy – v Južnej Kórei.
  • Hyundai rozšíri svoju podporu pre obehové hospodárstvo spolu so spoločnosťou Healthy Seas a jej partnerom Aquafil pri regenerácii nylonových častí z obnovených rybárskych sietí spolu s ďalším nylonovým odpadom, z ktorej sa vyrába priadza ECONYL®, ktorú bude automobilka používať nielen vo svojich vozidlách.

 

Spolupráca Hyundai a Healthy Seas pokračuje aj v roku 2022

Spoločnosti Hyundai Motor a organizácia na ochranu morí Healthy Seas predĺžili svoje celoeurópske partnerstvo o ďalší rok a budú pokračovať v spolupráci v boji proti znečisteniu morí a podpore udržateľných morských ekosystémov a obehového hospodárstva.

Partnerstvo, ktoré začalo v roku 2021, prinieslo úspešnú spoluprácu Hyundai Motor a Healthy Seas v podobe jedenástich aktivít v siedmich európskych krajinách. Tie siahali od činností zameraných na zber odpadu – napr. čistenie pláží a výlov opustených rybárskych sietí (siete duchov) – až po vzdelávacie programy, ktoré deti a miestne komunity učia o dôležitosti udržiavania čistoty morí.

Vďaka predĺženiu nášho partnerstva s Hyundai Motor budeme môcť v roku 2022 dosiahnuť ešte väčší pozitívny vplyv na životné prostredie v regiónoch, kde už pôsobíme, ako aj premeniť sen na skutočnosť a začať pracovať v Ázii.

Veronika Mikos, riaditeľ Healthy Seas.

Vyzbieralo sa vyše 75 ton odpadu

Prvé podujatie, ktoré spolu Hyundai a Healthy Seas v roku 2021 zrealizovali, sa konalo v Ithake v Grécku a ukázalo sa, že išlo o doteraz najväčší projekt Healthy Seas z hľadiska pozitívneho vplyvu na životné prostredie a zapojenia miestnych komunít. Vďaka 45 účastníkom, 20 potápačom a 15 organizáciám sa podarilo vyčistiť štyri pláže a dve zátoky, vyzbieralo sa 5 ton sietí duchov, 32 ton kovového a 39 ton plastového odpadu vrátane 150 vriec guľôčok z polystyrénovej peny.

Hyundai pokračoval v podpore potápačských expedícií spoločnosti Healthy Seas na vyhľadávanie sietí duchov v Ijmuidene v Holandsku, talianskom ostrove Lampedusa, v Newcastli vo Veľkej Británii, nemeckom ostrove Norderney a Tossa del Mar v Španielsku. Do všetkých čistiacich činností sa zapojilo 72 dobrovoľných potápačov, ktorí pomohli vyloviť a vyzbierať viac ako 78 ton odpadu vo forme sietí duchov, klietok na lov krabov a homárov, olova a iného morského odpadu.

 

Vzdelávanie ako priorita

Aktivity partnerstva nezostali len pri upratovaní. Zozbierané rybárske siete spolu s ostatným nylonovým odpadom boli regenerované na udržateľnú priadzu ECONYL ® , ktorá sa nakoniec použila na výrobu koberčekov v elektrickom automobile Hyundai IONIQ 5.

Ekologické koberčeky v elektromobile Hyundai IONIQ 5

Partnerstvo prinieslo okrem upratovacích aktivít aj vzdelávacie podujatia do Valencii, Ijmuidene, Miláne, Ithake, Paríži, na Costa Brava a v nemeckom Sylte. V roku 2021 sa 900 detí prevažne z miestnych škôl dozvedelo o dôležitosti ochrany morí a o tom, ako predchádzať ich ďalšiemu znečisťovaniu.

To, čo partnerstvo dosiahlo minulý rok, bol mimoriadne pozitívny prvý krok. Teraz v roku 2022 som veľmi nadšený z ambicióznych plánov na ochranu nášho morského prostredia pre budúce generácie, ktoré Hyundai a Healthy Seas majú.

Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe.

Ambiciózne plány na rok 2022

Úspechy z roku 2021 vytvorili precedens v partnerstve, ktoré bude pokračovať aj ďalší rok. V roku 2022 Hyundai a Healthy Seas upevnia svoju spoluprácu a rozšíria svoju spoluprácu o zorganizovanie troch veľkých upratovaní, ktoré budú zahŕňať prvý mimoeurópsky projekt partnerstva – čistenie siete duchov v Južnej Kórei.

Okrem toho sa obe spoločnosti zaviazali zvýšiť povedomie o znečistení morí u ešte väčšieho počtu ľudí. Tento rok sa uskutoční päť vzdelávacích aktivít, ktoré pomôžu mladým generáciám pochopiť ich kľúčovú úlohu v boji proti znečisteniu oceánov, a poskytnúť im stratégie, ako žiť udržateľnejšie.

Pre Hyundai nie je udržateľnosť len trendom, ale aj spoločenskou potrebou. Prostredníctvom nášho partnerstva so spoločnosťou Healthy Seas môžeme zanechať pozitívny vplyv na životné prostredie, ako aj miestne komunity,“

dopĺňa Michael Cole. Hyundai tiež využije svoje odborné znalosti lídra v riešeniach čistej a budúcej mobility, aby pomohol spoločnosti Healthy Seas fungovať trvalo udržateľným spôsobom, prostredníctvom používania automobilov s nulovými emisiami a prebiehajúceho výskumu pri hľadaní správnych technológií a najudržateľnejších riešení.

Elektrický automobil Hyundai IONIQ 5 v modrej farbe

V súlade s víziou Hyundai „Progress for Humanity“ – Pokrok pre ľudstvo bude predĺženie partnerstva naďalej prezentovať výhody obehového hospodárstva. Aby sa odpad získaný z oceánov zmenil na nový zdroj, zakladajúci partner spoločnosti Healthy Seas, spoločnosť Aquafil, regeneruje nylonové časti z obnovených rybárskych sietí spolu s iným nylonovým odpadom na priadzu ECONYL®.

Od uvedenia svojho plne elektrického modelu IONIQ 5 v roku 2021 dáva Hyundai európskym zákazníkom možnosť vybaviť toto vozidlo trvalo udržateľnými podlahovými rohožami vyrobenými z vlákna ECONYL®. Počas roku 2022 sa využitie tohto regenerovaného materiálu ešte viac rozšíri vo vozidlách Hyundai, medzi partnermi Hyundai aj v samotnej spoločnosti, napr. v podobe kobercov v priestoroch, zamestnaneckých reklamných predmetov a pod.

Nie je možné pridávať komentáre.