Top

Hyundai Motorsport si z Rely Mexiko odnáša pódiové umiestnenie

• Hyundai Motorsport oslavuje druhé miesto na Rely Mexiko, treťom podujatí aktuálnej sezóny majstrovstiev sveta FIA v rely 2023 (WRC).
  • Thierry Neuville si v Mexiku vybojoval druhé miesto a pripísal si tak už tretie pódiové umiestnenie v sezóne za sebou.
  • Po Rely Mexiko je Neuville v priebežnom poradí na druhom mieste a na lídra stráca len 3 body.

Hyundai Motorsport získal skvelé druhé miesto na Rely Mexiko. Na treťom podujatí aktuálnej sezóny WRC zažiaril Thierry Neuville, ktorý si vybojoval 2. miesto a zaznamenal tretie pódiové umiestnenie v tejto sezóne za sebou. Neuville má v tomto ročníku WRC na konte už šesť etapových víťazstiev.

Celý víkend som bol v pohode a som rád, že som vybojoval tretie pódiové umiestenie v troch rely. Celý víkend sme sa usilovne snažili vylepšiť auto; ovládanie sa zlepšilo. S našou pozíciou na ceste v prvý deň to bolo ťažké; skončili sme v piatok takmer 40 sekúnd za lídrom. Od soboty to už bolo lepšie a pomaly sme dobiehali Elfyna. Neuľahčil nám to, takže sme museli tvrdo bojovať až do konca. Po poslednej dlhej etape som bol trochu sklamaný, pretože som musel spomaliť pre pár psov na ceste. To nás stálo čas, ale zostal som pokojný a videl som príležitosť v Power Stage. Tlačil som, ako som len vedel, ale bez zbytočného riskovania. Druhé miesto je veľkou odmenou pre celý tím,“

zhodnotil preteky belgický jazdec Thierry Neuville.

Pre Hyundai Motorsport bolo Rely Mexiko sľubným podujatím. Fínsky jazdec Esapekka Lappi v piatok odštartoval pôsobivým spôsobom z blokov. Žiaľ, v sobotňajšej rannej etape, v ktorej viedol, havaroval. S tvrdými štrkovými cestami v Mexiku srdnato bojovala aj ďalšia posádka Hyundai Motorsport Dani Sordo – Cándido Carrera, ktorú v piatok popoludní pribrzdil defekt. Napokon z toho bolo hodnotné bodované piate miesto.

Po podujatí v Mexiku delia v šampionáte prvých troch jazdcov len štyri body. Neuville sa posunul na druhé miesto s 53 bodmi, za priebežným lídrom Sebastianom Ogierom zaostáva len o tri body. V súboji konštruktérov má Hyundai Motorsport na konte rovných 100 bodov a po troch kolách si drží druhé miesto.