Top

Hyundai Motor predstavuje novú éru elektromobility upútavkou na IONIQ 5

Hyundai Motor predstavuje novú éru elektromobility upútavkou na IONIQ 5
  • 30-sekundové video sa týka hlavných odlišovacích prvkov prichádzajúceho modelu IONIQ 5
  • Hyundai predstaví IONIQ 5 začiatkom roku 2021 ako prvé auto postavené na nedávno predstavenej modulárnej platforme E-GMP

Spoločnosť Hyundai Motor Company zverejnila video s ukážkou pripravovaného modelu IONIQ 5, prvého elektromobilu, ktorý uvedie pod značkou IONIQ na trh začiatkom roku 2021.

Na základe konceptu Hyundai „45“ EV bude IONIQ 5 prvým autom postaveným na nedávno odhalenej Electric-Global Modular Platform (E-GMP), špecializovanej architektúre pre batériové elektrické vozidlá (BEV).

 

30-sekundové video s názvom „The New Horizon of EV“ (Nový horizont elektrických vozidiel) čerpá inšpiráciu z doposiaľ neodhalených dizajnových detailov úplne nového modelu IONIQ 5. Zobrazuje pixely a bodky zbiehajúce sa do prázdneho priestoru, čo predstavuje novú éru elektrických vozidiel (EV) .

 

Cieľom upútavky je vzbudiť očakávania a podnietiť zvedavosť týkajúcu sa modelu IONIQ 5 zdôraznením troch „extra“ charakteristík, ktoré tento úplne nový model ponúkne. „Extra sila pre život“ upozorňuje na schopnosť obojsmerného nabíjania IONIQ 5 (V2L). „Extra čas pre vás“ zdôrazňuje jeho schopnosť rýchleho nabíjania. A „Extra skúsenosti“ naznačujú rad funkcií tohto vozidla, ktoré budú čoskoro predstavené.

 

Zverejnenie videa nasleduje po oznámení spoločnosti Hyundai z augusta 2020, že uvedie na trh špecializovanú značku batériových elektrických vozidiel IONIQ s cieľom stať sa jedným z popredných svetových výrobcov elektromobilov. Pod značkou IONIQ uvedie Hyundai na trh rad elektromobilov: začiatkom roka 2021 to bude stredne veľké CUV IONIQ 5, nasledovať budú sedan IONIQ 6 a veľké SUV IONIQ 7.

 

Na dosiahnutie svojich plánov v oblasti elektromobilov má E-GMP, architektúru, ktorú skupina Hyundai Motor Group nedávno predstavila a ktorá bude základom všetkých jej nových batériových elektromobilov (BEV). Platforma ponúka zvýšenú flexibilitu vývoja, vysoký jazdný výkon, väčší dojazd, posilnené bezpečnostné prvky a viac vnútorného priestoru pre cestujúcich a batožinu.

Nie je možné pridávať komentáre.