Top

Famózny N Vision 74 zažiaril na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023

Famózny N Vision 74 zažiaril na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023
  • Počas svojej vôbec prvej účasti na prestížnom podujatí Concorso d’Eleganza Villa d’Este vystavil Hyundai Motor svoj vysokovýkonný model N Vision 74.
  • Plne funkčné vozidlo, ktoré Hyundai označuje ako „pojazdné laboratórium“, sa vyznačuje jedinečnou elektrickou hybridnou architektúrou s vodíkovými palivovými článkami.
  • N Vision 74 vzdáva hold dizajnovému dedičstvu Hyundai, inšpirovanému konceptom Pony Coupe z roku 1974, a zároveň ukazuje cestu pre budúcu udržateľnú vysokovýkonnú mobilitu.

 

Pri svojom historicky prvom vystúpení na prestížnej výstave klasických automobilov a prototypov Concorso d’Eleganza Villa d’Este, ktorá sa každý rok koná na brehoch jazera Como v Taliansku, vystavil Hyundai Motor svoj koncept N Vision 74.

N Vision 74, predstavený v roku 2022, je hybridné „pojazdné laboratórium“ s vodíkovými palivovými článkami. Bol vyvinutý divíziou Hyundai N, ktorá sa zameriava na vysokovýkonné modely, a dizajnovú inšpiráciu nachádza v koncepte Pony Coupe z roku 1974, ktorý vytvoril legendárny taliansky dizajnér Giorgetto Giugiaro.

Hyundai Motor využíva „pojazdné laboratória“, teda plne funkčné prototypy vozidiel, akým je aj N Vision 74, na testovanie a overovanie pokročilých technológií pre budúce sériovo vyrábané modely. N Vision 74 predstavuje vrcholnú kombináciu tradičného dizajnu značky Hyundai, najmodernejších technológií a emócií vysokovýkonných vozidiel značky N. Zároveň zosobňuje dlhodobú víziu divízie Hyundai N pre udržateľnú vysokovýkonnú mobilitu v nadchádzajúcej ére elektrifikácie.

N Vision 74 má jedinečnú hybridnú architektúru, ktorá kombinuje silné stránky batériového pohonu a systému vodíkových palivových článkov. Bol vyvinutý tak, aby dosahoval stabilne vysoký výkon a zároveň poskytoval komfort ultrarýchleho nabíjania.

N Vision 74 je vybavený dvoma nezávislými motormi, ktoré poháňajú zadné kolesá. Ponúka výkon až 680 konských síl a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 4 sekundy. Pohon zabezpečuje 85 kW vodíkový zásobník palivových článkov, 62 kWh lítium-iónová batéria a dve 2,1 kg vodíkové nádrže, vďaka čomu je dojazd vozidla na jedno natankovanie a nabitie takmer 600 km.

Vystavením retro-futuristického modelu N Vision 74 na jednej z troch najprestížnejších svetových podujatí klasických a koncepčných automobilov dokázal Hyundai Motor upozorniť na svoje dizajnové dedičstvo a svoju víziu technológie trvalo udržateľného výkonu.

 

Účasť na Concorso d’Eleganza Villa d’Este je pre nás obrovskou poctou a predstavuje pozoruhodnú cestu, ktorou sa Hyundai Motor uberá. A ešte oveľa viac nás čaká. Budúcnosť, ktorú sme si predstavovali, sa postupne stáva skutočnosťou. Auto sa mení z dopravného prostriedku na platformu mobility, ktorá rozširuje náš životný štýl. Hyundai bude stredobodom tejto dizajnovej transformácie a bude sa inšpirovať svojím historickým odkazom, aby pripravil cestu pre budúce formy mobility,“ povedal Luc Donckerwolke, prezident a hlavný kreatívny riaditeľ Hyundai Motor Group.

 

 

Je pre nás veľkou cťou zúčastniť sa takejto prestížnej udalosti v Taliansku, v krajine, ktorá stála na začiatku nášho dizajnérskeho odkazu a ktorý je súčasťou našej dizajnérskej DNA. N Vision 74 je poctou nášmu úsiliu v minulosti a zároveň potvrdením o našej budúcnosti tým, že prenáša odvážneho ducha konceptu Pony Coupe do futuristického dizajnu, ktorý predstavuje splnenie sna našich inžinierov o vytvorení prvého športového auta v Kórei,“ povedal SangYup Lee, viceprezident a vedúci Hyundai Motor Design Center

 

N Vision 74, ktorý bol na udeľovaní cien TopGear.com 2022 vyhlásený za „okamžitú ikonu“, skúma rovnováhu medzi najmodernejšou technológiou a tradičným dizajnom. Povyšuje odvážny postoj Pony Coupe Concept na dizajn značky Hyundai orientovaný na budúcnosť. Jeho vonkajší štýl sa inšpiruje čistým povrchom, dynamicky proporčným profilom a B-stĺpikmi konceptu Pony Coupe, zatiaľ čo kokpit zameraný na vodiča spája historické prvky a moderný dizajn, ako je digitálny panel a analógové tlačidlá.

Nie je možné pridávať komentáre.