Top

Výsledok testu najspoľahlivejších áut? Žiadne prekvapenie, prvý opäť Hyundai

Výsledok testu najspoľahlivejších áut? Žiadne prekvapenie, prvý opäť Hyundai

Hľadáte spoľahlivé auto? Spoločníka na cesty a „povoz“ do rodiny, ktorý vás nesklame? Auto je vec, ktorú (ak nás to vyslovene nebaví) nechceme meniť práve často. Očakávame čo najväčší počet rokov bez investícií a porúch. Aké auto si však vybrať?

Existuje na to odpoveď

Ako zostaviť rebríček kvalitných áut? Takých, ktoré vydržia tisíce a tisíce kilometrov bez vážnejších porúch? Existuje vôbec test, podľa ktorého by sa takýto rebríček dokázal zostaviť? Existujú testy pneumatík, crash-testy, no otestovať auto skutočne do hĺbky môže byť problém. Ibaže si vás na mušku vezme AutoBild Quality Report. Ten testuje spoľahlivosť áut na základe najkomplexnejších dát. Zohľadňuje všetko od názoru majiteľov cez ponúkané služby až po náročné testy.

Nechajte to na odborníkov

Tento prestížny európsky časopis udelil značke Hyundai prvé miesto už tretíkrát za posledných 7 rokov.  Vysoký počet bodov získal Hyundai v dlhodobom teste na 100 000 km. Po tomto teste prichádza jeho hlavná časť, kedy auto rozoberú do poslednej skrutky a skontrolujú stav všetkých súčiastok. V roku 2016 vyhrala práve značka Hyundai a dostala najlepšiu známku za celú históriu testu.

Okrem toho sa vozidlá hodnotia na základe dát zo zvolávacích akcií (závažnosť, množstvo dotknutých áut), na základe názoru ľudí z dotazníkov (viac ako 8500 opýtaných), podľa počtu hlásených porúch na asistenčné služby, listov zákazníkov do redakcie AutoBild, kde hlásia závažné chyby áut, ale aj podľa toho, ako rýchlo a dobre vám dokáže pomôcť autoservis v prípade, že sa niečo pokazí.

Nezabúdajme však, že model i30 nie je jediný, ktorý vykazuje takéto známky kvality. Na výbornú obstáli aj modely i10 a Tucson, ktoré absolvovali 30 000 km bez akéhokoľvek náznaku poruchy. Ak hľadáte spoľahlivé auto, máte na výber viac overených modelov.

Stále málo? Od toho sú tu záruky

Aj podľa samotného AutoBild je Hyundai už roky benchmarkom v tom, čo všetko a na akú dlhú dobu garantuje. Záruka na celých 5 rokov bez obmedzenia najazdených kilometrov? To je v súčasnosti reálne najvýhodnejšia ponuka na trhu. Konkurencia vám môže ponúknuť aj viac rokov, ale len napríklad do 120 000 km. Iné značky majú dokonca 5 ročnú záruku za príplatok.

Hyundai okrem toho ponúka aj 5 ročnú aktualizáciu máp v cene a veľké množstvo ďalších výhod. Stále hľadáte odpoveď na otázku, ktoré auto vám bude slúžiť dlho bez investícií? Jednoznačnou odpoveďou je Hyundai i30. Najlepšia záruka, spoľahlivosť, minimum porúch a tisíce odporúčaní od spokojných majiteľov…Všetky tieto fakty hovoria jasnou rečou.

Vyberte si z modelov Hyundai i30. Stavíte na overenú „ítridsiatku“ z roku 2016? Alebo rovno otestujete novú? Ktovie, možno práve tá vyhrá v testoch spoľahlivosti aj tento rok. Štvrté víťazstvo za 8 rokov by nebola zlá bilancia, čo poviete?  

2 odpovede na “Výsledok testu najspoľahlivejších áut? Žiadne prekvapenie, prvý opäť Hyundai”

  1. epsilon píše:

    sfasfasfasf