Top

Silná elektrická trojica od Hyundai

Silná elektrická trojica od Hyundai

Vedeli ste, že 16% zo všetkých áut tejto značky predaných v roku 2022 v Európe boli plne elektrické? Môže za to najmä trojica modelov, ktoré si obľúbili aj zákazníci na Slovensku.

 

Inšpiratívny a efektívny

Jedným z najočakávanejších áut tohto roka je nepochybne IONIQ 6. Elektrický streamliner, ktorý svojím dizajnom vzdáva hold ikonickým aerodynamickým vozidlám z 20. a 30. rokov minulého storočia, je atraktívnym sedanom. Môže sa pochváliť batériou s kapacitou 77,4 kWh, revolučnou 800 voltovou architektúrou pre ultrarýchle nabíjanie, mimoriadne nízkym koeficientom odporu iba 0,21 a dojazdom cez 600 kilometrov na jedno nabitie. Okrem fascinujúcich technických parametrov však IONIQ 6 zaujme aj priestranným interiérom. Obsahuje množstvo materiálov šetrných k životnému prostrediu, dvojfarebné ambientné osvetlenie či relaxačné predné sedadlá, ktoré sklopíte do polohy pohodlného ležadla. A je veľmi bezpečný. V testoch Euro NCAP získal plných 5 hviezdičiek a titul „Best in class“ v kategórii veľkých rodinných áut!

 

Najoceňovanejší v histórii

Viete, ktorý model získal najviac ocenení v histórii automobilky Hyundai? Ak ste tipovali IONIQ 5, nemýlite sa. Toto neprehliadnuteľné vozidlo už stihlo pozbierať obrovské množstvo ocenení v Európe aj na celom svete, vrátane prestížneho titulu Svetové auto roka 2022. Dôvody sú jasné: jedinečný retro-futuristický dizajn, revolučná 800-voltová architektúra, obrovský vnútorný priestor a množstvo technologických vychytávok, napr. digitálne spätné zrkadlá alebo obľúbená funkcia Vehicle-to-load (V2L), ktorá robí z auta pojazdný zdroj energie. IONIQ 5 poskytuje aj fantastický šoférsky zážitok. Ponúka sa s pohonom len zadnej nápravy, ale aj všetkých kolies a z nula na 100 km/h sa dostane za 5,1 sekundy. Nestačí? Tak potom si počkajte na prvý elektromobil s ikonickým športovým emblémom N. Bude ním práve IONIQ 5 N a svetu sa predstaví už toto leto.

 

Európsky bestseller

Už niekoľko rokov sa srdcia európskych zákazníkov darí získavať aj tretiemu plne elektrickému modelu v ponuke Hyundai – subkompaktnému SUV KONA Electric. Práve KONA bola v uplynulom roku najpredávanejším elektrickým modelom Hyundai v Európe. Vďaka kompaktným rozmerom je skvele ovládateľná, má príjemný dizajn a skvelý dojazd až do 484 km na jedno nabitie. Potvrdením jej obrovskej obľuby je aj skutočnosť, že práve elektrická verzia modelu KONA sa stala východiskovým variantom jej novej generácie. Úplne nová KONA dorazí do predajní ešte tento rok a v roku 2024 dokonca aj v športovo ladenom prevedení N Line. V porovnaní s aktuálnou generáciou bude rozmerovo výrazne väčšia a poskytne väčší batožinový priestor. Je sa teda na čo tešiť.

Ak vás by ste chceli získať viac informácií o elektrických vozidlách Hyundai, navštívte predajcov Hyundai. Odporúčame tiež objednať sa na bezplatnú testovaciu jazdu. Získate zážitok, ktorý stojí za to.

Nie je možné pridávať komentáre.