Top

Odvážny a efektívny: Reakcie médií na nový IONIQ 6

Odvážny a efektívny: Reakcie médií na nový IONIQ 6

Spoločnosť Hyundai Motor v júli predstavila svoj elektrifikovaný streamliner IONIQ 6. Po minuloročnej novinke IONIQ 5 ide o v poradí druhý model značky IONIQ, ktorou Hyundai označuje svoje nové, plne elektrické vozidlá. Svoju najväčšiu novinku tohto roka, elektrický streamliner IONIQ 6, odkrýval Hyundai svetu postupne. Kompletný dizajn ukázal 28. júna a ďalšie technické detaily prezradil v digitálnej svetovej premiére 14. júla.

IONIQ 6, postavený na elektrickej globálnej modulárnej platforme (E-GMP) Hyundai Motor Group, je vybavený radom pokročilých technológií a priestranným interiérom zameraným na zákazníka. Okrem toho poskytuje predĺžený dojazd viac ako 610 kilometrov na jedno nabitie (podľa WLTP).

Medzinárodné aj slovenské motoristické a technologické médiá vyjadril na IONIQ 6 svoj názor. Najviac zarezonoval jeho vonkajší a vnútorný dizajn, priestrannosť a tiež dlhý dojazd na jedno nabitie. Tu je prehľad zaujímavých postrehov a názorov, ktoré sa v médiách o IONIQ 6 objavili:

Britský Top Gear ocenil dizajn IONIQ 6, pričom pochválil Hyundai za jeho smelosť a nebojácnosť posúvať hranice.

Ochota IONIQ 6 preskúmať éru, ktorá predchádzala existencii spoločnosti (…) naznačuje značné sebavedomie. Pri veľkej produktovej ponuke sa zdá, že elektrifikácia dáva spoločnosti povolenie robiť niečo, o čo by sme sa mali všetci čo najčastejšie snažiť: baviť sa.

 

Ďalší významný britský titul Autocar opísal IONIQ 6 ako „štýlový, aero optimalizovaný salón“, pričom zdôraznil praktickosť jeho vonkajšieho dizajnu.

Vplyv [EV konceptu Hyundai] Prophecy je zreteľný v pixelových zhlukoch svetiel, subtílnom zadnom spojleri s ducktailom a zakrivenej línii ramien, ale IONIQ 6 je vyšší, a teda praktickejší návrh.

 

Uhladená línia elektrického streamlinera Hyundai IONIQ 6

 

Nemecké noviny Handelsblatt ocenili výrazné odlíšenie modelu IONIQ 6 od svetovo úspešného modelu IONIQ 5.

„Takmer dôsledné zrieknutie sa odkazov na IONIQ 5 je ohromujúce. IONIQ 6 zjavne nie je limuzínovou verziou (…) IONIQ-u 5, ale predstavuje stanovisko samo o sebe.“

 

Taliansky Alvolante.it bol ohromený „zvodnými proporciami“ IONIQ 6, pričom si všimol jeho pozoruhodný koeficient aerodynamického odporu 0,21, najnižší v histórii modelu Hyundai. Médium tiež zdôraznilo spojenie medzi dizajnom a technologickými inováciami v IONIQ 6:

Nový elektrický sedan Hyundai je zmesou originálnych a inovatívnych riešení, kde sa technológia a dizajn spájajú, aby vynikli.

 

Hyundai IONIQ 6 sa môže pochváliť krásnymi aerodynamickými krivkami a vysokovýkonným koeficientom odporu vzduchu 0,21Na palube je veľa miesta… nie je nedostatok miesta na predných a zadných sedadlách a podlaha ponúka rovný povrch.“

hovorí francúzsky automobilový portál Caradisiac. Okrem chvály exteriéru modelu titul vyzdvihuje aj priestrannosť IONIQ 6 vo vnútri.

 

Hyundai IONIQ 6 - elektrický streamliner

 

Španielsky El Pais uviedol, že IONIQ 6 „vyžaruje futuristický a vysoko technologický štýl“. V komentári k vnútornému priestoru píše, že Hyundai urobil odvážny krok vpred, aby naplnil svoju víziu Progress for Humanity.

Interiér IONIQ 6 predstavuje pre Hyundai nové pole a predstavuje jeho perspektívnu víziu pokroku ľudstva a jeho interakcie s vozidlami… Posed za volantom s pohľadom na dva spojené 12-palcové digitálne displeje označil za „najaktuálnejší a futuristický štýl automobilového priemyslu.“

 

Nemecké médium Welt.de si všímalo dostatočnú priestrannosť modelu a dojem naň urobila skutočnosť, že to bolo dosiahnuté pri zachovaní zakrivenia exteriéru.

IONIQ 6 ponúka veľkorysý manévrovací priestor vpredu aj vzadu. Napriek klesajúcej streche smerom dozadu ponúka dostatok miesta na nohy, ako aj nad hlavou.

 

Americký technologický portál The Verge napísal, že IONIQ 6 môže byť „domovom mimo domácej kancelárie“ tým, že ponúka „elegantné“ osobné mobilné štúdio. To zahŕňa funkcie, ako sú relaxačné komfortné sedadlá a dvojfarebné ambientné osvetlenie, ktoré cestujúcim umožňujú relaxovať a revitalizovať sa na cestách.

 

Interiér elektrického streamlinera, Hyundai IONIQ 6

 

IONIQ 6 je podľa amerického magazínu WIREDúžasne aerodynamický“. Prestížny titul chváli IONIQ 6 pre jeho veľké rozmery, napriek tomu, že sa spočiatku javil ako oveľa menšie vozidlo.

IONIQ 6 tiež prináša rovnakú vizuálnu ilúziu ako [IONIQ 5], pretože sa zdá byť oveľa menší, než v skutočnosti je. Až keď sa k autu priblížite, odhalia sa celé rozmery elektrického vozidla… Toto je bezpochyby veľké auto, no nevyzerá na to.“

 

Aj slovenský technologický portál TECHBOX si všimol, že IONIQ 6 je na prvý pohľad „úplne iný ako ikonický IONIQ 5“. Ocenil tiež ďalšie prednosti vozidla:

Športové štvordverové kupé to však nehrá len na luxus, zájde s rovnakou batériou výrazne ďalej“ a konštatuje, že „Hyundai bude mať opäť jeden z najefektívnejších elektromobilov na trhu.

 

Portál Fontech.sk vyzdvihol vysoký dojazd automobilu na jedno nabitie konštatovaním, že „dojazdom umlčí aj najväčších odporcov“. Pripomína, že s IONIQ 5 zdieľa množstvo spoločných technických vymožeností,

no vďaka dizajnu a lepšej aerodynamike dosahuje podstatne vyšší dojazd a nižšiu spotrebu aj pri diaľničných rýchlostiach.“

 

Nabije sa rýchlo, prejde veľa a akceleruje okamžite,“

takto trefne popísal charakteristiky modelu IONIQ 6 automobilový titul Autográtis. Vyzdvihol tiež osobitný dizajn, „do bodky vyladenú aerodynamiku“ a všimol si aj hojné využitie recyklovaných a ekologických materiálov.

 

Viac informácií o modeli IONIQ 6 nájdete na https://www.hyundai.sk/modely/ioniq-6.

Nie je možné pridávať komentáre.