Top

Modelom Hyundai sa v Nemecku výborne darí. Boduje u čitateľov aj v porovnaniach s konkurenciou.

Modelom Hyundai sa v Nemecku výborne darí. Boduje u čitateľov aj v porovnaniach s konkurenciou.
  • Nemecký magazín Auto Bild udelil automobilke Hyundai prvé miesto v kategórii „cena/výkon“ v segmentoch vozidiel A, B, C a stredne veľkých SUV
  • Auto Bild Wertmeister zvolil IONIQ 5 a TUCSON Hybrid N Line za autá, ktoré si najlepšie uchovávajú svoju hodnotu
  • Hyundai si v roku 2022 zabezpečil aj siedme miesto v ankete „Image Report“ u čitateľov nemeckého časopisu Auto Zeitung

Modelom značky Hyundai sa v tomto roku mimoriadne darí u nemeckých čitateľov aj v porovnávacích testoch odborných motoristických médií. Medzi najlepšie hodnotené modely značky Hyundai v Nemecku tento rok patria i10, i20, i30, TUCSON, SANTA FE a Svetové auto roka, elektrický IONIQ 5.

 

Čitatelia Auto Bild vybrali Hyundai za „Najlepšiu značku 2022“

V čitateľskej ankete „Najlepšie značky 2022“, ktorú v apríli vyhlásil prestížny nemecký automobilový magazín Auto Bild, sa automobilke Hyundai opäť darilo. Hyundai sa stal celkovým víťazom hneď v dvoch kategóriách a získal aj tri prvenstvá v iných kategóriách. Viac ako 55-tisíc čitateľov hlasovalo za svoje obľúbené modely v 14 triedach vozidiel, pričom každá bola rozdelená do rôznych kategórií ako kvalita, dizajn a cena/výkon.

Aby čitatelia zhodnotili imidž každej značky, museli odpovedať na otázky, akým značkám dôverujú, ktoré modely milujú a ktorí výrobcovia sú podľa nich obzvlášť inovatívni. Čitateľom trvalo vyplnenie anketového dotazníka v priemere 30 minút.

V A-segmente najmenších vozidiel zaradili čitatelia Hyundai i10 na vrchol kategórie „Cena/Výkon“ – rovnako ako minulý rok. Okrem toho v kombinácii s kategóriami „kvalita“ a „dizajn“ dokázal Hyundai obhájiť titul celkového víťaza v segmente A a predstihol aj druhý Abarth 595 a tretí VW e-Up.

Podobne ako v roku 2021 Hyundai triumfoval nad konkurenciou aj v B-segmente malých áut. Vo všetkých troch kategóriách bol podľa čitateľov opäť najlepší Hyundai i20 – tentoraz pred Mini Cooperom a Audi A1 Sportback.

Hyundai i20 zaparkovaný v meste

V C-segmente čitatelia zvolili za víťaza v kategórii „cena/výkon“ Hyundai i30 pred Škodou Octavia, Kiou Ceed a Fordom Focus.

Hyundai dokázal čitateľov presvedčiť aj v segmente SUV strednej triedy, v kategórii „Cena/Výkon“. Hyundai mal v tejto triede hneď dvojité zastúpenie s modelmi TUCSON a SANTA FE.

 

Vidíme jasne rastúci trend značky Hyundai. Nielen v našich porovnávacích testoch, ale aj v ankete našich čitateľov o „Najlepšie značky 2022“. Ide o imidž, o to, čo si myslia zákazníci. Kým v roku 2021 Hyundai vyhral trikrát, tento rok má značka na konte už päť víťazstiev,“

zhodnotil úspešné ťaženie automobilky Hyundai Tom Drechsler, šéfredaktor Auto v Bild Group.

Vynikajúci výkon Hyundai v ankete „Najlepšie značky“ zvyšujúcej imidž – tento rok aj minulý – je dôkazom toho, ako značka Hyundai v Európe neustále rastie. Dôležitou metrikou nášho úspechu je aj to, ako sme vnímaní ako značka. Preto nás teší, že čitatelia Auto Bildu, ktorí reprezentujú aj názory našich zákazníkov, vnímajú Hyundai tak pozitívne. Päť víťazstiev v rôznych triedach ukazuje, že Hyundai ide správnym smerom,“

povedal Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt v Hyundai Motor Europe.

IONIQ 5 a TUCSON Hybrid si najlepšie uchovávajú hodnotu

Auto Bild Wertmeister predstavuje ocenenie pre vozidlá, ktoré si najlepšie zachovávajú svoju zostatkovú hodnotu na nemeckom trhu. Auto Bild a Schwacke, špecialista na automobily z pohľadu biznisu, udeľujú túto cenu každoročne a pri hodnotení berú do úvahy účtovné absolútne a čiastkové odpisy.

Schwacke tento rok vyberal zo 4 000 aktuálnych modelov, ktoré predstavujú viac ako 6 600 typov vozidiel. Na základe rozsiahleho výskumu, zberu údajov a výpočtov bolo ocenených približne 40 modelov z 13 segmentov vozidiel. Každý segment je založený na priemernom počte najazdených kilometrov pre danú triedu z perspektívy štvorročného obdobia.

Elektrický Hyundai IONIQ 5 v meste

IONIQ 5 a TUCSON Hybrid N Line označil Auto Bild v máji za víťazov. IONIQ 5 získal prvé miesto v kategórii „Zachovanie najlepšej hodnoty pre elektrické vozidlá do 40 000 eur“ na základe priemerného nájazdu 11 000 kilometrov za rok so zostatkovou hodnotou 59,37 percenta. TUCSON Hybrid N Line sa tiež umiestnil na prvom mieste v kategórii „Zachovanie najlepšej hodnoty kompaktných SUV“, na základe priemerného nájazdu 15 000 kilometrov za rok, so zostatkovou hodnotou 63,43 percenta.

 

Hyundai urobil dojem na čitateľov Auto Zeitung

Podľa nemeckého magazínu pre automobilových nadšencov Auto Zeitung „Image Report“ pre rok 2022, ktorý bol zverejnený v máji, Hyundai od minulého roka zlepšil reputáciu svojej značky. Celkovo Hyundai poskočil z desiateho miesta na siedme miesto a predbehol konkurentov ako Tesla, Toyota a Škoda. V prieskume sa uvádza, že je to najmä pre jeho širokú ponuku, ktorá zahŕňa technicky vyspelé a elektrifikované vozidlá, ako aj autá s tradičnými pohonnými jednotkami.

Tento rok sa do čitateľskej ankety „Image Report“ zapojilo viac ako 12 000 čitateľov Auto Zeitung. Čitatelia hlasovali v 20 kategóriách ako dizajn, kvalita a ekologickosť.

Hyundai získal prvé miesto v dvoch kategóriách. Podľa prieskumu Hyundai vyrába najlepšie vybavené autá a poráža tak špičkových konkurentov ako Mercedes, BMW a Audi. Čitatelia sa tiež domnievajú, že najviac sa zlepšila kvalita automobilov Hyundai.

Hyundai sa dostal aj do prvej desiatky niekoľkých ďalších kategórií. Spomedzi konkurenčných automobiliek obsadila spoločnosť siedme miesto v rebríčku „najsympatickejšia značka“ a porazila značky Volkswagen, Opel a Kia. Hyundai tiež získal tretie miesto vo „výroba nákladovo efektívnych áut“ a tento rok sa dostal do prvej desiatky rebríčka „výroby spoľahlivých áut“.

Pokiaľ ide o technológiu a udržateľnosť, Hyundai naďalej zvyšuje latku. V kategórii „stavba pokrokových áut“ Hyundai takmer remizoval s Porsche, ktoré obsadilo šieste miesto. Pokiaľ ide o stavbu ekologických áut, čitatelia zaradili Hyundai na ôsme miesto.

Všetky modely Hyundai, ktoré sú v ponuke na slovenskom trhu, nájdete tu.

Nie je možné pridávať komentáre.