Top

Hyundai KONA Electric boduje v európskych firemných flotilách

Hyundai KONA Electric boduje v európskych firemných flotilách
  • Model KONA Electric patrí k obľúbeným elektrickým autám, po ktorých siahajú firemní zákazníci v Európe
  • Plne elektrické subkompaktné SUV získalo v Spojenom kráľovstve ocenenie ako Najlepšie auto s nulovými emisiami do 40 000 libier
  • Ešte v septembri 2021 prekročili predaje KONA Electric v Európe magickú hranicu 100-tisíc kusov

 

Hyundai KONA Electric je v európskych firemných flotilách obľúbeným vozidlom. Len v roku 2021 sa do firemných flotíl európskych spoločností dodalo viac ako 15 000 týchto vozidiel. Dôkazom jej popularity u firemných zákazníkov v Európe je aj skutočnosť, že ankete UK Fleet News Awards 2022 bola vyhlásená za Najlepšie vozidlo s nulovými emisiami v cene do 40 000 libier.

 

Predaje presiahli hranicu 100-tisíc kusov

Na veľkých európskych trhoch, teda v Nemecku, Spojenom kráľovstve, Francúzsku, Taliansku a Španielsku predstavuje viac ako 11 000 predaných kusov podiel 4,2% v celej kategórii batériových elektrických vozidiel (BEV) segmentu True Fleet. Pri porovnaní predajných kanálov je KONA Electric dokonca proporcionálne úspešnejšia u flotilových ako u súkromných záujemcov (3,5% BEV). Od svojho uvedenia na trh sa z modelu KONA Electric predalo v Európe už vyše 100-tisíc kusov.

 

K zákazníkom patria aj Coca Cola či Uber

Automobilka Hyundai uzavrela päť veľkých zmlúv s najväčšími korporátnymi lízingovými partnermi, aby sa tak do firemných flotíl dostalo viac vozidiel KONA Electric. Prostredníctvom týchto lízingových spoločností má Hyundai vzťahy s viac ako 116 aktívnymi zákazníkmi, a to minimálne na európskej úrovni, pretože väčšina zákazníkov podpísala medzinárodnú zmluvu. Medzi spoločnosťami, ktoré už zaradili KONA Electric do svojej firemnej flotily, sú aj Coca-Cola a Uber.

 

Na Slovensku dominuje verzia s väčšou batériou

Z modelu KONA Electric sa na Slovensku od jeho uvedenia do mája 2022 predalo 79 kusov. Až v 74 prípadoch putovalo toto vozidlo k firemnému zákazníkovi. Slovenskí zákazníci siahajú takmer výlučne po vozidle s vyššou kapacitou batérie (64 kWh), ktorá poskytuje na jedno nabitie pôsobivý dojazd až 484 km. Najobľúbenejšou farbou je biela metalíza (24%), do top tri farieb exteriéru patria j červená metalíza a sivá metalíza. Vyše 55% zo všetkých na Slovensku predaných vozidiel KONA Electric je zaregistrovaná v Bratislavskom kraji.

 

Kompaktné, pohodlné a bezpečné elektrické auto

Jedným z dôvodov, pre ktorý firemní zákazníci siahajú po modeli KONA Electric, je okrem dlhého dojazdu na jedno nabitie pri verzii so 64 kWh batériou aj kompaktnosť vozidla. Je dostatočne malé na bezproblémové jazdenie po úzkych európskych cestách a v mestskej premávke, no stále ponúka dostatočný priestor, aby umožnilo posádke pohodlne cestovať. Vozidlo ponúka aj viacero komfortných funkcií ako elektricky ovládané predné sedadlá, vyhrievanie sedadiel v druhom rade či trojstupňové odvetrávanie a slušných 332 litrov batožinového priestoru, ktorý po sklopení zadných sedadiel narastie na 1 114 litrov.

Interiér elektrického modelu KONA Electric

Zákazníci modelu KONA Electric sa môžu spoľahnúť aj na svoju bezpečnosť. Technológia Smart Sense automobilky Hyundai zahŕňa funkcie, ako sú Asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní (RCCA), Asistent na monitorovanie mŕtveho uhla (BCA), Varovný systém na bezpečné opustenie vozidla (SEW), Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) a Upozornenie na odídenie vozidla vpredu (LVDA). Tieto funkcie zaisťujú bezpečnosť cestujúcich a umožňujú pozornejšiu a pokojnejšiu jazdu.

 

Hyundai ako odborník na vozový park

Okrem pomoci korporátnym klientom dodržiavať predpisy týkajúce sa emisií CO2 a plniť ich interné ciele trvalej udržateľnosti, ponúka automobilka Hyundai aj technické inovácie, ktoré uľahčujú používanie vozového parku, napríklad pomocou krátkych časov nabíjania.

Súkromní zákazníci, ako aj korporátni partneri s modelmi Hyundai vo svojom vozovom parku môžu využívať celoeurópsku integrovanú službu verejného nabíjania Charge myHyundai. Charge myHyundai ako akcionár IONITY, poprednej európskej siete vysoko výkonných nabíjačiek, spája flotilových zákazníkov s viac ako 400 vysoko výkonnými nabíjacími stanicami v 24 európskych krajinách. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Digital Charging Solutions (DCS) má Charge myHyundai prístup k viac ako 350 000 nabíjacím bodom v 29 európskych krajinách, ktoré zahŕňajú AC aj DC konektory. K nabíjacej sieti možno pristupovať jedným z dvoch spôsobov: prostredníctvom jednotnej rádiofrekvenčnej identifikačnej nabíjacej RFID karty, ktorá využíva elektromagnetické polia na automatickú identifikáciu a sledovanie štítkov pripevnených k objektom, alebo cez mobilnú aplikáciu s cenou jednotne nastavenou pre každú krajinu.

Elektrický Hyundai KONA

Spoločnosť Hyundai sa etablovala aj ako poskytovateľ riešení Smart Mobility Solutions. Okrem iného v súčasnosti ponúka ekologické riešenia pre každý typ dochádzania, či už ide o vodičov v meste, alebo pre cestujúcich na dlhé vzdialenosti. Na rozdiel od iných poskytovateľov vozových parkov ponúka Hyundai široký modelový rad elektrifikovaných možností – vrátane nielen čisto elektrických modelov ako KONA Electric, ale aj 48 V mild hybridov, hybridných či plug-in hybridných verzií a to vo väčšine svojich modelov.

Tým, že Hyundai ponúka nielen vozidlá, ale aj riešenia, zlepšuje svojim flotilovým partnerom celkové náklady na vlastníctvo (TCO). Spoločnosť to robí tak, že zostáva v úzkej spolupráci s lízingovými spoločnosťami a ponúka záruky. Zákazníci Hyundai môžu využívať päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na vysokonapäťové batérie elektrických vozidiel Hyundai sa vzťahuje záruka na 8 rokov alebo 160 000 km.

Model KONA Electric nie je jediným plne elektrickým vozidlom, ktorú automobilka Hyundai ponúka firemným klientom. Spoločnosti môžu svoje vozové parky rozšíriť napríklad aj o model Hyundai IONIQ 5. IONIQ 5 získal množstvo ocenení ako firemné vozidlo, vrátane Carbuyer Best Company Car 2022, Company Car a Van Car of the Year. V ankete 2022 Company Car Today CCT 100 Awards sa stal celkovým víťazom. Okrem toho bol tento model v roku 2021 vyhlásený v piatich európskych krajinách za celkové Auto roka a získal prestížny titul Svetové auto roka 2022.

Hyundai plánuje v budúcnosti pridať do svojho flotilového portfólia aj ďalšie bezemisné vozidlá. Jedným z nich je tohtoročná novinka – elektrický sedan IONIQ 6.

Nie je možné pridávať komentáre.