Top

Dokonalé víťazstvo. Na Rely Akropolis obsadili jazdci Hyundai Motorsport celé pódium.

Dokonalé víťazstvo. Na Rely Akropolis obsadili jazdci Hyundai Motorsport celé pódium.
  • Hyundai Motorsport úplne ovládol Rely Akropolis, desiate kolo tohtoročného šampionátu WRC
  • Po prvýkrát obsadili prvé tri miesta výlučne jazdci Hyundai Motorsport
  • Thierry Neuville si zabezpečil svoje prvé tohtosezónne víťazstvo pred Ottom Tänakom a Danim Sordom
  • Kľúčovú úlohu pri tomto dominantnom výsledku zohrali výkon a spoľahlivosť vozidiel Hyundai i20 N Rally1

 

Hyundai Motorsport po prvýkrát vo svojej histórii kompletne ovládol pódium víťazov v seriály FIA World Rally Championship (WRC). Jeho jazdci obsadili 1., 2. aj 3. miesto po fantastickom výkone na Rely Akropolis v Grécko, 10. podujatí tohtoročného seriálu WRC.

Víťazom Rely Akropolis sa po prvý raz v tejto sezóne stala posádka Thierry Neuville a Martijn Wydaeghe, na druhom mieste skončila dvojica Ott Tänak / Martin Järveoja a tretie miesto si vybojovali Dani Sordo a Cándido Carrera, čím tímu Hyundai Motorsport zabezpečili historický výsledok.

 

Je to špeciálne víťazstvo a historický výsledok. Je to pre nás ťažká sezóna, takže víťazstvo, najmä po náročnom víkende na našom domácom podujatí v Belgicku, prinieslo skvelé uvoľnenie. Myslím si, že najdôležitejším aspektom je umiestnenie 1-2-3 pre tím, výsledok, ktorý si po úsilí všetkých úplne zaslúžime. Na tento úspech môžeme byť nesmierne hrdí. Som v tíme od začiatku, viem, ako tvrdo všetci pracujú, najmä v ťažkých časoch, ale vždy sme bojovali a toto je toho dokonalou ukážkou. V piatok, keď sme štartovali ako štvrtí v poradí, sme vedeli, že máme na to ísť rýchlejšie. Cieľom druhého dňa bolo viac zatlačiť a znížiť rozdiel. Dokázali sme sa posunúť do vedenia a zvýšiť náskok, aby sme boli dnes (v nedeľu, pozn. red.) v o niečo pohodlnejšej pozícii. Víťazstvo ma teší – vedeli sme, že príde. Stále máme čo robiť, ale je jasné, že ideme správnym smerom.

povedal po pretekoch víťazný jazdec Thierry Neuville.

 

Výkon a spoľahlivosť Hyundai i20 N Rally1 zohral pri tomto víkendovom výsledku neoddeliteľnú úlohu. Po tom, čo auto ukázalo svoju konkurencieschopnosť na štrku vo Fínsku a asfalte v Belgicku, teraz vyniklo v nemilosrdnom teréne na Rely Akropolis a prinieslo Hyundai Motorsport fantastické víťazstvo.

Po desiatich z 13 kôl aktuálnej sezóny WRC tím Hyundai Motorsport vyrovnal svoj rekord v počte víťazstiev v jedinej sezóne – štyri zaznamenal aj v rokoch 2017 a 2019. Kompletné výsledky Rely Akropolis sú k dispozícii tu.

Nie je možné pridávať komentáre.