Top

Hyundai IONIQ 6 získal ocenenie v Auto magazín Awards 2022

Hyundai IONIQ 6 získal ocenenie v Auto magazín Awards 2022

Elektrický streamliner Hyundai IONIQ 6 získal ocenenie v tradičnej ankete Auto magazín Awards 2022! Čitatelia motoristického titulu Auto magazín svojimi hlasmi rozhodli o tom, že IONIQ 6 sa stal víťazom prestížnej kategórie Ekologické automobily a progresívna technika.

Samotný Automagazín opisuje IONIQ 6 takto: Ioniq 6 je elegantný aerodynamický streamliner s koeficientom aerodynamického odporu cx = 0,21. Aj to prispieva k veľmi nízkej energetickej spotrebe už od 14 kWh/100 km. S väčšou batériou, ktorej kapacita je 77,4 kWh, prejde na jedno nabitie až 614 km. Akumulátor môžete nabíjať výkonom až 220 kW, takže z 10 na 80 % ho nabijete za 18 minút. Na 351 kilometrov jazdy, čo je na hranici reálneho dojazdu mnohých elektromobilov, postačí len 15 minút nabíjania na dostatočne výkonnej nabíjačke. Samozrejmosťou je funkcia Vehicle-to-Load (V2L), takže z vášho Ioniqu 6 môžete napájať akékoľvek elektrické zariadenie s príkonom až do 3,6 kW.

Cenu pre IONIQ 6 prevzal Samuel Boskovič, Brand & Digital marketing manažér spoločnosti Hyundai Slovensko

Ocenenie pre IONIQ 6 v aktuálnom ročníku Auto magazín Awards nadväzuje na sériu úspechov iných modelov značky Hyundai v tejto populárnej čitateľskej ankete. Napríklad v roku 2021 sa z víťazstva v kategórii Veľké SUV a crossovery tešil model SANTA FE.

Nie je možné pridávať komentáre.