Top

Hyundai ukázal prvý záber svojho nového bezmotorového vozidla

Hyundai ukázal prvý záber svojho nového bezmotorového vozidla
  • Spoločnosť Hyundai Motor vydala ukážku bezmotorovej káry, ktorej dizajn bol navrhnutý v Hyundai Design Center Europe
  • Hyundai „Soapbox“ má siluetu v tvare klinu, ostré línie karosérie a nízky rázvor kolies pre dynamický vzhľad podobne ako koncepčný model 45
  • Hyundai už čoskoro zverejní plány na vytvorenie tohto vozidla

 

Spoločnosť Hyundai Motor odhalila prvý pohľad na nový projekt pochádzajúci z európskeho dizajnérskeho centra Hyundai Design Center Europe. Na obrázku je možné vidieť siluetu bezmotorovej káry na tmavom pozadí. Vozidlo má žltú farbu s logom Hyundai na bočnej strane.

Vozidlo sa vyznačuje siluetou so sklonom v 45 stupňovom uhle. Odkryté kolesá a nízko položený rám mu dodávajú dynamický charakter. Divák môže rozoznať dlhé, priame línie, ktoré sa tiahnu v uhle naprieč karosériou vozidla, čo je zreteľný odkaz na koncepčný automobil 45.

Pojem „Soapbox“ označuje bezmotorové vozidlo s gravitačným pohonom, na ktorom tradične jazdia deti dolu kopcom. Pôvodne boli tieto káry vyrobené z dreva, dnes sa môžu pýšiť modernejšími a sofistikovanejšími vzormi. Obzvlášť populárne sú v Európe a Severnej Amerike, kde sa odohráva veľa pretekov určených pre deti.

Ďalšie podrobnosti, vrátane plánov spoločnosti Hyundai na vytvorenie dizajnu tohto vozidla, sprístupní Hyundai svojim zákazníkom už čoskoro.

 

Nie je možné pridávať komentáre.