Top

Hyundai Motorsport obsadil na 24 hodinovom podujatí na Nürburgring skvelé 1. a 2. miesto

Hyundai Motorsport obsadil na 24 hodinovom podujatí na Nürburgring skvelé 1. a 2. miesto

Dvojica TCR automobilov spoločnosti Hyundai Motorsport dominovala v triede TCR na 24-hodinovke na Nürburgringu. Na slávnom podujatí, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 3. až 6. júna 2021, vybojovali víťazstvo vo veľkom štýle Elantra N TCR a i30 N TCR.

O vozidlo Elantra N TCR sa delili jazdci Marc Basseng, Manuel Lauck a Moritz Oestreich. Výhodou bolo, že Basseng sa v prvej časti závodu sa dostal do vedenia pred i30 N TCR, ktorý odštartoval Luca Engstler, nasledovaný dvojicou Hendrik Stil a Jean-Karl Vernay. V meniacich sa podmienkach počas otváracích hodín si dvojica Hyundai vozidiel vymenila vedenie vo svojej kategórii. Po štarte na hladkých pneumatikách museli obidve autá zastaviť, pretože sa zhoršili poveternostné podmienky Vďaka skvelému načasovaniu však dobehli ďalšie tímy.

Trať síce vysychala, ale keď sa blížila šesťhodinová značka, na 25-kilometrový Nürburgring Nordschleife zostúpila hmla, ktorá znížila viditeľnosť. Organizátori pretekov ukázali červenú vlajku a akciu prerušili na viac ako 14 hodín. Preteky pokračovali v nedeľu na poludnie.

Zastavenie, bohužiaľ, vymazalo 11-minútovú výhodu pre Hyundai pred ich najbližším rivalom. Časová strata bola taká, že vozidlá v Tíme Hyundai Motorsport čoskoro po štarte stratili prvenstvo v triede.

Keď sa opäť začali prejavovať vyššie výkony automobilov Hyundai a rôzne použité stratégie, výhoda vozidiel Hyundai začala opäť narastať. Nakoniec sa na konci vyšplhala na takmer jedno kolo závodu.

Počas svojho debutu na podujatí 24 hodín na Nürburgringu dosiahla takmer produkčná i20 N celkovo 97. priečku. Automobil je najnovším prírastkom do rodiny N, ktorý nadväzuje na tradíciu pretekov na tomto podujatí a pokračuje v pevných väzbách medzi vysokovýkonnými modelmi a okruhom Nürburgring. Vodiči – Marc Ehret, Kai Jordan, Markus Lungstrass a Guido Naumann – preukázali vysoký výkon a spoľahlivosť jazdných vzorov značky Hyundai napriek tomu, že v sobotu potrebovali zastávku na opravu.

 

Vyhrali sme 24 hodín na okruhu Nürburgring a nielen to, skončili sme na prvom a druhom mieste v triede TCR s modelmi Hyundai Elantra N TCR a Hyundai i30 N TCR,“ uviedol Till Wartenberg, viceprezident a vedúci oddelenia N Brand Management a subdivízie Motorsport v Hyundai Motor Company. „Je to neuveriteľný výsledok pre Hyundai Motorsport, pre Hyundai, pre značku N a pre všetkých, ktorí sú súčasťou tímu – inžinierov, mechanikov a, samozrejme, vodičov. Nič z toho by bez nich nebolo možné. Všetky tri automobily si počínali bezchybne a ukázali, čo dokážeme ako výrobca v najťažších podmienkach na jednej z najnáročnejších tratí na svete.

 

Nürburgring 24 hodín je jednou z najväčších udalostí v pretekárskom kalendári a zostáva jednou z najväčších výziev pre auto aj vodiča,“ uviedol Andrew Johns, manažér spoločnosti Hyundai Motorsport. „Posledné tri sezóny sme na pretekoch stáli na stupni víťazov, ale získať víťazstvo v triede, 1. a 2. miesto, je obrovským úspechom na konci rozsiahlej prípravy a tvrdej práce. Jazdné tímy Hyundai Elantra N TCR aj Hyundai i30 N TCR boli počas celého podujatia vynikajúce a pódiové double nie je nič menšie, ako si oni a tím zaslúžili. Kvalifikácia v prvom a druhom kole ukázala výkon podvozku a výsledky závodu – napriek tomu, že sa skrátili – preukázali spoľahlivosť a vyváženosť vozidla, ktorú vodiči dokázali zvládnuť za rôznych podmienok počas víkendu.“

 

Nie je možné pridávať komentáre.