Top

Hyundai IONIQ 6 je Svetovým autom roka 2023! Získal aj titul Svetové elektrické auto a Svetový automobilový dizajn roka.

Hyundai IONIQ 6 je Svetovým autom roka 2023! Získal aj titul Svetové elektrické auto a Svetový automobilový dizajn roka.
  • IONIQ 6 si z tohtoročných World Car Awards odnáša až trojicu ocenení.
  • Elektrický sedan bol vyhlásený za Svetové auto roka a ocenený aj ako Svetové elektrické auto a Svetový automobilový dizajn roka.
  • Po roku tak nadviazal na trojnásobné víťazstvo modelu IONIQ 5.

 

Elektrický streamliner Hyundai IONIQ 6 získal prestížne ocenenie World Car of the Year 2023 – Svetové auto roka 2023. Okrem hlavného titulu si odnáša aj ocenenia World Electric Vehicle (Svetové elektrické auto) a World Car Design of the Year (Svetový automobilový dizajn roka). O trojici ocenení rozhodla medzinárodná porota, ktorá ocenila jeho jedinečný aerodynamický dizajn a vynikajúci výkon. Výsledky World Car Awards boli oznámené na slávnostnom ceremoniály New York International Auto Show (NYIAS).

 

Trojité víťazstvo na World Car Awards

Porota, ktorú tvorilo 100 automobilových novinárov z 32 krajín, vybrala IONIQ 6 spomedzi modelov, ktoré boli uvedené na trh v roku 2022. V prípade spoločnosti Hyundai ide už o druhé trojnásobné ocenenie spoločnosti na World Car Awards za sebou. V minulom roku porota vyhlásila za víťaza v rovnakých kategóriách model IONIQ 5.

 

Som nadšený z tohto prestížneho ocenenia, ktoré sme získali dva roky po sebe. Je uznaním obrovského talentu a neúnavného úsilia všetkých zamestnancov spoločnosti Hyundai Motor Company, vďaka ktorým sme mohli uviesť na trh elektromobily ako IONIQ 6,“ povedal Jaehoon Chang, prezident a CEO spoločnosti Hyundai Motor Company. „Toto ocenenie umocňuje našu snahu byť globálnym lídrom v oblasti elektromobilov a pomôže posilniť naše úsilie ako poskytovateľa riešení inteligentnej mobility.“

 

Vždy sme chceli nadviazať emocionálny kontakt so zákazníkmi a dizajnom IONIQ 6 sa nám to naozaj podarilo. Odvážny štýl streamlinera spája silnú emocionálnu príťažlivosť s aerodynamickou efektivitou, čím poskytuje vynikajúci dojazd,“ uviedol SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci Hyundai Global Design Center. „V interiéri sme sa snažili vytvoriť osobné štúdio, ktoré ponúka zmysluplný priestor a poskytuje funkčnosť, ktoré, veríme, ešte vyzdvihujú hodnotu dizajnu elektrického vozidla.“

 

Tento rok tiež porota World Car Awards udelila šéfovi globálneho dizajnérskeho centra Hyundai SangYup Leemu titul Osobnosť roka 2023. Prestížne ocenenie získal za svoj významný prínos v oblasti koncepčných aj produkčných automobilov, ktoré boli predstavené v roku 2022, vrátane modelu IONIQ 6, novej generácie modelu KONA a hybridného vodíkového konceptu N Vision 74.

 

Ďalšie ocenenia pre IONIQ 6

IONIQ 6 doteraz získal viacero ďalších významných ocenení. Za „Sedan roka“ bol vyhlásený na GQ Car Awards 2023 a titul „Nové auto roka“ získal od Le Guide de l’auto. Okrem toho dosiahol päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti a v kategórii „Veľké rodinné auto“ získal ocenenie „Najlepší v triede“ od Euro NCAP.

Úspech značky IONIQ prispieva k urýchleniu elektrifikačnej stratégie automobilky Hyundai na jej ceste stať sa popredným výrobcom elektrických vozidiel na svete. Hyundai Motor Company plánuje do roku 2030 uviesť na trh 17 nových plne elektrických modelov, vrátane luxusnej značky Genesis. Cieľom je tiež zvýšiť ročné celosvetové predaje elektrických vozidiel do roku 2030 na 1,87 milióna kusov.

 

O modeli IONIQ 6

IONIQ 6 je druhým modelom Hyundai z línie plne elektrických vozidiel IONIQ. Využíva vlastnú elektrickú platformu Electric-Global Modular Platform (E-GMP), ktorá umožňuje ultra-rýchle nabíjanie s napätím 800 V. Vďaka tomu auto poskytuje priestranný interiér a nabitie vysokonapäťového akumulátor z 10% na 80% kapacity iba za 18 minút. S ultra-nízkym koeficientom odporu vzduchu len 0,21 patrí IONIQ 6 k najaerodynamickejším a najefektívnejším elektrickým vozidlám na trhu. Jeho dojazd podľa WLTP je na jedno nabitie až do 614 km. Model v prevedení long range s pohonom zadnej nápravy a 18-palcovými kolesami dosahuje podľa WLTP spotrebu energie len 13,9 kWh/100 km. Medzi mnohé zaujímavé funkcie IONIQ-u 6 patrí technológia Vehicle-to-Load (V2L), asistenčné jazdné systémy a pokročilá konektivita s aktualizáciami softvéru Over-the-Air (OTA). Priestranný a ergonomický interiér plne využíva predĺžený rázvor kolies s dĺžkou 2 950 mm a poskytuje celú radu komfortných funkcií, ako napríklad duálne farebné ambientné osvetlenie. Viac informácií o IONIQ 6 nájdete tu.

Nie je možné pridávať komentáre.