Top

Elektromobily Hyundai sú obľúbenou voľbou polície v celej Európe.

Elektromobily Hyundai sú obľúbenou voľbou polície v celej Európe.
  • Vzhľadom na rastúce obavy z hluku v mestách a znečistenia ovzdušia, čoraz viac policajných zložiek po celej Európe si do svojich flotíl vyberá elekteromobily.
  • Elektromobily značky Hyundai využíva polícia napríklad vo Švajčiarsku, Holandsku, Španielsku, Spojenom kráľovstve, Nemecku a Taliansku.
  • Plne elektrický automobil Hyundai Kona Electric a vodíkové NEXO sú medzi policajnými silami obzvlášť obľúbené.

 

Čoraz viac policajných zložiek v Európe si svoj vozový park využíva elektromobily značky Hyundai. Uprostred rastúcich obáv zo znečistenia ovzdušia v mestách predstavujú vozidlá s nulovými lokálnymi emisiami, ako sú elektromobily s batériou (BEV) či s palivovými článkami (FCEV), atraktívne riešenie pre potreby mobility policajných zložiek. Dostatočný dojazd, úspora nákladov na palivo a v prípade vozidiel s palivovými článkami aj krátke časy tankovania – to všetko prispieva k obľube ekologických vozidiel Hyundai u polície po celej Európe.

Popularita bezemisných vozidiel Hyundai v policajných flotilách v Európe je dôkazom kvality a všestrannosti vozidiel,“ hovorí Andreas Christoph-Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Skutočnosť, že naše ekologické vozidlá sú schopné vyhovieť potrebám civilistov aj štátnych zamestnancov, ukazuje, že naše elektromobily môžu pomôcť zvýšiť bezpečnosť a čistotu ulíc.“

Kona Electric: obľúbená medzi policajtmi aj civilistami

Najpredávanejšie plne elektrické SUV spoločnosti Hyundai Kona Electric je obľúbenou voľbou pre policajné sily v krajinách ako Švajčiarsko, Holandsko, Španielsko a Spojené kráľovstvo.

V roku 2019 policajné sily kantónu St. Gallen vo Švajčiarsku pridali do svojej flotily 13 modelov Kona Electric – päť vozidiel slúži ako policajné autá a osem ako civilné vozidlá. Gallenské policajné sily chceli prejsť na elektronickú mobilitu, aby prispeli k zníženiu hluk aj emisií v kantóne. Kona Electric bolo jediným elektromobilom, ktoré splnilo ich prísne požiadavky: výkon nad 100 kW, dojazd viac ako 400 km, obstarávacie náklady pod 50 000 švajčiarskych frankov a dostupnosť.

Polícia v holandskom Amsterdame východnom Holandsku a strednom Holandsku tiež preveruje vhodnosť vozidla Kona Electric. Vďaka svojmu dlhému dojazdu a rýchlemu nabíjaniu je atraktívnou voľbou: keď je pripojená k rýchlonabíjačke s výkonom 100 kW, batéria sa môže nabiť až na 80 percent za približne 54 minút. Platí to pre batérie s kapacitou 38 kWh aj 64 kWh. Podľa holandskej polície je výhodou Kony EV aj jej tichý chod, ktorý sa pri policajných zásahoch často hodí.

Vozidlo Kona Electric sa nachádza aj vo vozovom parku policajných síl vo Valencii v Španielsku. A v Spojenom kráľovstve majú Sussexská polícia a polícia v Severnom Walese vo svojich flotilách vždy jednu Kona Electric. Hampshire Police navyše objednala deväť modelov Kona Electric, ktoré budú dodané už čoskoro.

Elektromobily na vodík – Hyundai NEXO

Elektrické vozidlo s palivovými článkami druhej generácie od spoločnosti Hyundai, NEXO, sa používa v policajných zboroch v Anglicku a v Nemecku. Surrey Police v juhovýchodnom Anglicku má vo svojej flotile jeden kus Hyundai NEXO. Medzitým policajné sily v nemeckom Osnabrücku uviedli do prevádzky policajné NEXO, vďaka čomu je ich mobilita ešte zelenšia.

Polícia v talianskom Bolzane už používa vodíkové NEXO ix35 Fuel Cell ako hliadkovacie auto.

NEXO je elektromobil poháňaný vodíkom a jeho jedinou emisiou je vodná para. Vďaka krátkemu času na doplnenie paliva (cca 5 minút) a dojazdu až do 666 km je NEXO schopné dokonale plniť potreby policajných síl a zároveň chrániť životné prostredie.

Na ceste bez emisií s IONIQ

IONIQ je prvé vozidlo Hyundai, ktoré ponúka hneď tri možnosti pohonu šetrného k životnému prostrediu: je dostupný ako hybrid, plug-in hybrid a čistý elektromobil. IONIQ využívajú policajti v Guadalete a Bilbau v Španielsku. Aktuálna generácia IONIQ má o 36 percent vyššiu energetickú kapacitu ako predchádzajúca verzia a dojazd až do 311 km vďaka vylepšenej 38,3 kWh batérii.

Ekologická mobilita v Hyundai

Vývojom elektrifikovaných modelov, ako sú Kona Electric, NEXO, IONIQ a ix35 Fuel Cell, sa spoločnosť Hyundai etablovala ako priekopník v oblasti ekologickej mobility. Cieľom spoločnosti Hyundai je byť do roku 2025 celosvetovo jedným z troch najväčších výrobcov elektromobilov na svete, keď očakáva predaj na úrovni až 670 000 elektrických vozidiel ročne.

Nie je možné pridávať komentáre.