Top

Hyundai odhalil nový dizajn svojho prémiového sedanu Grandeur

Hyundai odhalil nový dizajn svojho prémiového sedanu Grandeur
  • Siedma generácia prémiového sedanu Grandeur vzdáva časť minulosti a zároveň ukazuje cestu prémiovej mobility budúcnosti
  • Dizajnová filozofia Seamless Horizon spája moderné technológie s umením
  • Interiér s prémiovými a udržateľnými materiálmi poskytuje miesto na relax a zotavenie

Spoločnosť Hyundai Motor Company predstavila odvážny nový dizajn v poradí už siedmej generácie svojej vlajkovej lode, sedanu Grandeur. Nová generácia Grandeuru  prichádza šesť rokov po šiestej generácii, ktorá bola predstavené v roku 2016.

 

Prémiový sedan 7. generácie

Hyundai Grandeur, ktorý debutoval v roku 1986, patrí k lídrom medzi kórejskými sedanmi v oblasti dizajnu, inovácií a poskytovaní prémiovej kvality. Siedma generácia Grandeur sa môže pýšiť množstvom inovatívnych dizajnových prvkov a high-tech detailov, ktoré na jednej strane odrážajú prebiehajúcu veľkú transformáciu vo svete mobility, no zároveň nestrácajú zo zreteľa odkaz na svoju históriu.

Grandeur siedmej generácie vyjadruje náš rešpekt k minulosti a odhodlanie posunúť sa do budúcnosti,“ povedal SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci dizajnérskeho centra Hyundai. „Vytvárame nový štandard pre trh prémiových sedanov prostredníctvom emotívneho dizajnu a rafinovanej zákazníckej skúsenosti.

 

Exteriér spája umenie a technológiu

Dizajn exteriéru novej generácie Hyundai Grandeur nachádza inšpiráciu v odkaze predchádzajúcich generácií tohto modelu. Uplatňuje sa pri ňom filozofia značky: zachovať dedičstvo minulosti, no zároveň sa orientovať na budúcnosť.

Prémiový sedan Hyundai Grandeur, pohľad zozadu

Jednou z výrazných charakteristík 7. generácie Grandeur je objemnosť a zmysel pre dokonalé proporcie, ktoré vyvažujú jeho prémiové a dynamické vlastnosti. Filozofia Seamless Horizon prináša do dizajnu vozidla spojenie moderných technológií a umenia. Charakteristická línia plynulo a horizontálne prechádza od predných svetlometov po zadné kombinované svetlomety cez čisté, prehľadné boky karosérie s bezrámovými dverami. Natiahnutý rázvor náprav Grandeur harmonizuje s výrazne ustupujúcou kapotou a C-stĺpikom, aby vozidlo poskytovalo pocit priestrannosti, ale aj dynamické a športové proporcie.

 

Interiér slúži ako oáza na relax a zotavenie

Nový Hyundai Grandeur ponúka vnútorný priestor plný prémiových a udržateľných materiálov, aby posádke vozidla poskytol skvelé miesto na oddych v dnešnej uponáhľanej dobe. Príjemné pocity vzbudzuje aj náladové osvetlenie, ktoré sa jemne rozprestiera po obložení dverí a v prednej časti palubnej dosky.

Interiér luxusného Hyundai Grandeur, pohľad zo spolujazdcovej strany

Volant bol tiež inšpirovaný jednoramenným dizajnom prvej generácie Grandeur. V aktuálnej siedmej generácii však integruje a preskupuje ovládacie prvky tak, aby poskytoval vodičovi optimálne ovládanie rôznych funkcií vozidla.

Na elegantne štylizované povrchy interiéru dizajnéri použili skutočné drevo, hliník a prirodzene farbenú kožu Napa prešívanú tradičným kórejským vzorom. Na rôzne dotykové body bola aplikovaná hygienická, antibakteriálna koža.

Grandeur, ktorý sa na európskych trhoch nepredáva a mimo Kórey ho zákazníci poznajú pod názvom Azera, je ďalšou skvelú ukážkou technologickej a dizajnérskej pokrokovosti značky Hyundai.

Nie je možné pridávať komentáre.